Польща допоможе Україні підвищити вплив місцевого самоврядування

  Під час зустрічі віце-прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та Віце-прем’єра Польщі Ельжбети Беньковскої і міністром адміністрації і цифризації Польщі Рафалом Тшасковским було предметно обговорено питання реалізації структурних реформ в Україні. У цьому контексті особливу увагу сторони присвятили практичному аспекту здійснення реформи місцевого самоврядування та вжиття комплексу заходів з метою децентралізації державної влади. Про це 20 березня повідомляє прес-служба Кабміну.

   При спілкуванні з польськими урядовцями Володимир Гройсман поінформував про завершення опрацювання Концепції реформи місцевого самоврядування в Україні та деяких законопроектів, якими передбачається суттєве розширення повноважень територіальних громад. Водночас, Гройсман наголосив на готовності використовувати при напрацюванні власної моделі самоврядування успішний досвід Польщі та вжити усіх необхідних заходів для реформування місцевого самоврядування.

  Обговорено також питання впровадження регіональних стратегій розвитку і вплив органів місцевого самоврядування на цей процес.

  "Покладаємо великі надії на співпрацю з Міністерством адміністрації та цифрації і Міністерством інфраструктури та регіонального розвитку Польщі задля успіху в реалізації наших програм», - зазначив Володимир Гройсман.

  Для пришвидшення процесу реформування системи місцевого самоврядування Віце-прем’єр-міністр запропонував створити у рамках вже існуючих двосторонніх інституційних механізмів окремі структури, які будуть на постійній основі забезпечувати взаємодію у зазначеній сфері між українськими та польськими експертами.

  Фото kmu.gov.ua

  Попередній матеріал
  Кримський "прокурор" Поклонська буде притягнута до кримінальної відповідальності
  Наступний матеріал
  В Росії тиснуть на депутата, який проголосував проти анексії Криму