Фото із відкритих джерел

Парламент з п'ятої спроби змінив закон про пенсійне забезпечення

  Верховна Рада ухвалила за основу і в цілому законопроект № 2212 "Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення".

  За таке рішення проголосували 238 депутатів.

  Відповідно до законопроекту, скасовані так звані спеціальні пенсії суддям, прокурорам, народним обранцям, чиновникам, якщо ті продовжують працювати. Тобто відтепер вони можуть або отримуй зарплатню, або пенсію.

  До 1 червня уряд має подати в Раду законопроект, що скасовує всі спеціальні пенсії. Якщо цього не зроблять, підвищені виплати колишнім суддям та прокурорам скасують автоматично.

  Іще одна зміна: якщо звичайний не привілейований пенсіонер  продовжуватиме працювати - отримуватиме 85% пенсії. Але ця норма діятиме лише до кінця 2015 року.

  Такі зміни, за підрахунками Мінфіну, дозволять протягом 2015 року акумулювати до Пенсійного фонду додатково 9 млрд грн.

  Окрім того, Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, виступаючи в парламентів, розвінчав міфи щодо внесених змін у пенсійне законодавство.

  "Перший міф, що закон підвищує пенсійний вік з 60 до 65 років - це брехня. Другий міф, що піднімається спеціальний стаж для  шкідливих виробництв. Спеціальний стаж - не піднімається. Цей закон не стосується зменшення пенсій ні доярок, ні прибиральниць, ні тих людей, які мають низькі прожиткові стандарти. Всі хто отримують пенсію в розмірі 1500 грн не підпадають під дію цього закону. Цей закон відбирає можливість у прокурорів, суддів і інших чесних людей  отримувати одночасно і зарплату, і пенсію", - підкреслив Яценюк.

  Попередній матеріал
  Квінтет Львівської філармонії заграв у трамваї Баха
  Наступний матеріал
  Медики та педагоги Волині передали в Маріуполь допомогу

  Рада ухвалила зміни до держбюджету на 2015 рік

  У п'ятницю Рада заслухає звіт НБУ та уряду щодо соціально-економічної ситуації в країні

  Парламент підтримав законопроект Президента про посилення відповідальності власників банків

  Верховна рада вимагатиме від Росії звільнити нардепа Надію Савченко