Новопризначений голова НБУ назвав першочергові кроки свого плану дій

  24 лютого Степан Кубів був призначений керівником Національного банку країни (НБУ) та 26 лютого новопризначений голова НБУ оприлюднив свій план дій найближчого часу. Про це повідомила прес-служба НБУ.

  В повідомленні зазначено, що життєво важливі системи НБУ, операції на відкритому ринку - функціонують у звичайному режимі. Також є керованість і зворотний зв’язок із банківською системою. Новим керівництвом НБУ проаналізовано структуру золотовалютних резервів - вона складається із високоліквідних активів. В цілому Степан Кубів вважає ситуацію контрольованою і керованою.

  «…першочергові кроки Національного банку України будуть спрямовані на таке.

  Банки будуть забезпечені необхідним обсягом ліквідності, включаючи готівкові кошти, але виключно на умовах прозорості та контролю за їх використанням. Є принципова налаштованість на суворе ставлення до порушників обов’язкових нормативів, а також тих, хто захоплюється валютними спекуляціями. Переконаний, що дії Національного банку України заспокоять ринки, людей і знизять девальваційні очікування», - зазначив голова НБУ.

  Важливим також Степан Кубів вважає питання відновлення переговорів із зовнішніми кредиторами і довіри інвесторів до України.

  За підтримки зовнішніх кредиторів голова НБУ планує створити фінансовий буфер, який стабілізує ситуацію у фінансовій сфері та економіці України в цілому.

  «Національний банк України готовий взяти активну участь у розробленні плану реформ та бути важливою ланкою в його реалізації. Цей план, де прозорість є головним його принципом, повинен стати надпріоритетним завданням Парламенту, Уряду і Національного банку України. Зазначені вище кроки зможуть трансформуватися у фундаментальні чинники   економічного зростання. Впевнений, що мудрий український народ підтримає цей план», - підкреслив Кубів.

  Попередній матеріал
  Міністри оборони країн НАТО стежать за розвитком подій в Україні
  Наступний матеріал
  Сьогодні ВРУ має затвердити склад Кабміну