5.ua

Незаконно отримані ділянки на Жуковому Острові повернуті територіальній громаді Києва

  У зв’язку із виявленими порушеннями Генеральна прокуратура України з метою повернення територіальній громаді міста Києва незаконно відчужених земельних ділянок пред’явила до господарського суду Києва позов про визнання недійсними рішень Київради та державних актів про право власності на землю, який 8 вересня 2014 року задоволено господарським судом м. Києва. 

  Про це 10 вересня повідомила прес-служба ГПУ.

  Зокрема повідомлено, що Генеральною прокуратурою України встановлено, що деякі особи з метою незаконного безоплатного заволодіння землею територіальної громади міста Києва неправомірно створювали кооперативи, які відповідно до законодавства мають право на безоплатне отримання земельних ділянок для житлового будівництва. Згодом, після набуття статусу кооперативу, такі юридичні особи на підставі рішень органів самоврядування отримували привабливі земельні ділянки значною площею та безоплатно.

  "Так, у 2007 році щодо обслуговуючого кооперативу житлового кооперативу "Котміст" Київською міською радою прийнято рішення про безоплатну передачу йому у власність та користування земельної ділянки у місті Києві загальною площею майже 75 га та вартістю за нормативною грошовю оцінкою понад 126,5 млн грн. При цьому, Генеральною прокуратурою України з’ясовано, що фактично вказана юридична особа відповідно до чинного законодавства житловим кооперативом не була, а відтак не мала права на безоплатне отримання землі", - зазначили у ГПУ.

  Окрім того Генпрокуратура встановила, що більша частина земель з цих 75 га розташована в межах земель об'єкта природно-заповідного фонду – ландшафтного заказника "Острів Жуків", де знаходиться резиденція"Межигір’я 2".
  "Таким чином, забудова зазначених земель житловими будинками загрожує фактичним знищенням заповідника", - підкреслено у повідомленні ГПУ. 
  Попередній матеріал
  Бійці батальйону "Донбас" підуть на вибори з партією львівського міського голови
  Наступний матеріал
  Мініфраструктури сподівається на лібералізацію автомобільних перевезень між Україною та Молдовою вже цього року