5.ua

Мін'юст з нового року відкриє онлайн-доступ до Держреєстру нерухомості

  Міністерство юстиції планує забезпечити онлайн-доступ фізичних та юридичних осіб, які не є власниками майнових прав, до інформації Державного реєстру речових прав на нерухоме майно з 1-го січня 2015 року.

  Такі дані оприлюднили представники міністерства в ході  обговорення підготовленого Мін'юстом проекту постанови уряду про затвердження порядку надання фізичним та юридичним особам інформації з ДРРПН.

  "Він (доступ до Держреєстра – Ред.) підготовлений для того, щоб забезпечити безперебійну роботу реєстраторів, забезпечити належний доступ до майнового реєстру, і забезпечити належний доступ громадян та інших осіб до запитуваної інформації", - сказав заступник голови Мін'юсту Ігор Алексєєв.

  При цьому він зазначив, що відкриття доступу до ДРРПН в цілому підвищує інвестиційну привабливість країни і покращує захист майнових прав власників.

  У свою чергу заступник директора департаменту реєстрації речових прав на нерухоме майно-начальник відділу Укрдержреєстру Олександра Маломуж повідомила, що отримання даних ДРРПН у вигляді інформаційної довідки для фізосіб і юросіб новим порядком передбачено як в електронному, так і в паперовому вигляді шляхом звернення до реєстратора/нотаріуса, однак виключно по об'єкту нерухомості.

  "Тобто, будь-яка фізична чи юридична особа може отримати інформацію, запитуючи її і вказуючи при цьому адресу об'єкта, який його цікавить", - пояснила вона.

  При цьому Маломуж зазначила, що в інформаційній довідці ДРРПН не вказуються персональні дані власника об'єкта нерухомості, разом з тим під час заповнення форми запиту заявник зобов'язаний вказати свої персональні дані.

  Можливості перевірити достовірність заповнюваних заявником даних у Укрдержреєстру на сьогодні немає, а єдиним скільки-небудь можливим способом ідентифікації запитуваного є реквізити платіжної електронної банківської карти, використовуваної для оплати інформаційної довідки з ДРРПН, додала вона.

  Як відомо, в середині листопада учасники переговорів з підготовки коаліційної угоди заявили про намір протягом першого кварталу 2015-го року внести зміни до закону "Про Державний земельний кадастр" з метою забезпечення вільного доступу в інтернеті до інформації про земельні ділянки і їх власників.

  Попередній матеріал
  Вишеградська четвірка підтверджує свою готовність підтримати Україну - Коморовський
  Наступний матеріал
  У Москві - перші мітинги через падіння рубля

  Мінюст призупинив наказ про новий порядок експлуатації повітряних ліній

  Мінюст каже, що зараз люструвано 354 чиновника

  СБУ передало до Мінюсту докази злочинів КПУ

  В Україні планують додатково спростити процедуру реєстрації нерухомості