Мінохорони здоров’я планує закупати ліки безпосередньо у виробників

  У Міністерстві охорони здоров’я України відбулася зустріч з представниками Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), під час якої в. о. Міністра охорони здоров’я Василь Лазоришинець обговорив питання можливості закупівлі вакцин і ліків для українських лікувальних закладів безпосередньо у іноземних виробників.


  На думку очільника Міністерства, це дозволило б кардинально змінити ситуацію із державними закупівлями медпрепаратів та очистити МОЗ від звинувачень у корупції.

  "Оскільки більшість ліків та вакцин потрапляють на ринок України через дистриб’юторів (понад 85%), це призводить до здорожчання їх вартості. Якщо нам вдасться спільно з ВООЗ розробити  механізм закупівлі ліків і вакцин безпосередньо у виробників, це заощадить державні кошти та збільшить обсяги закупівлі", - наголосив Василь Лазоришинець.

  Глава бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні Доріт Ніцан Калускі у свою чергу відзначила, що міжнародні експерти готові допомогти українському уряду врегулювати це питання. Державні кошти, передбачені на забезпечення хворих ліками, в сумі з іншими донорськими надходженнями та прямі поставками від виробника дозволять кардинально збільшити обсяги закупівлі вкрай важливих ліків.

  Крім того, у МОЗ вважають, що питання прямих поставок захистить український ринок ліків від недобросовісних дистриб’юторів, які диктували цінову політику та впливали на формування ціни.
  Попередній матеріал
  Майже 300 000 переселенців з Донбасу та Криму страждають від холодів
  Наступний матеріал
  Жителі Бердичіва подарували учасникам АТО безпілотник і броньовик