5.ua

Мін'юст каже про ліквідацію корупційних схем при реєстрації майна у столиці

  Результатом співпраці Міністерства юстиції та Державної реєстраційної служби з будівельниками стала ліквідація системної корупційної схеми при реєстрації майна. Про це під час засідання "круглого столу" 8 вересня повідомила Голова Державної реєстраційної служби України Ганна Онищенко.


  "Протягом багатьох років існувала своєрідна "тарифна сітка" хабарів щодо реєстрації нерухомості. Ми повернули систему оплати за послуги з реєстрації нерухомості в рамки закону", - зазначила Ганна Онищенко.

  Президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе в свою чергу зауважив, що завдяки діям нового керівництва Укрдержреєстру та Мін’юсту практика вимагання хабарів реєстраторами із забудовників в столиці зникла як явище.

  "В різних регіонах України доводилося віддавати 5-10 доларів за квадратний метр житла і 10-15 доларів за комерційні квадратні метри. Найгірше, що ця тарифікація переходила на фізичних осіб, а сама тарифна сітка була дуже жорсткою. Це явище (зараз – Ред.) майже повністю прибрали, хоча трапляються поодинокі випадки в регіонах", - наголосив Лев Парцхаладзе.

  Голова Реєстраційної служби України в свою чергу зазначила, що задля подолання черги з реєстрації  прав власності на новобудови забезпечено функціонування окремого "вікна" для забудовників на базі Центра надання адмінпослуг м. Києва. Завдяки цій новації за останні місяці понад 5 тисяч квартир були зареєстровані, а черга забудовників на реєстрацію ліквідована.

  За словами Ганни Онищенко, іншим напрямом реформування держпослуг з реєстрації стало відкриття модельного офісу Реєстраційної служби в м. Києві, в якому проходить тестування нове програмне забезпечення служби.

  "На базі модельного офісу ми тестуємо нове програмне забезпечення. Якщо за старої системи будь-яку заявку на реєстрацію нерухомості необхідно опрацьовувати 30-40 хвилин, то в експериментальному офісі нове програмне забезпечення дає змогу скоротити цей час до 7-10 хвилин", - наголосила Голова Укрдержреєстру.

  У свою чергу, начальник реєстраційної служби м. Києва Андрій Янчук повідомив, що забудовники міста Києва займають у загальній кількості реєстраційних дій майже 25%.

  "Із 4500 реєстраційних дій за серпень майже 1000 були проведені для забудовників. Аби забезпечити їх якісними послугами був створений окремий підрозділ, де працівники приймають і видають тільки документи забудовників. Завдяки цьому зараз усі документи на реєстрацію права на нерухомість опрацьовуються й повертаються протягом 14 днів", - зазначив Андрій Янчук.

  Раніше повідомлялось про проведення антикорупційної перевірки новою владою роботи Державної виконавчої служби та Державної реєстраційної служби.
  Попередній матеріал
  Збірна України програла Словаччині у першому відбірковому матчі на Євро-2016
  Наступний матеріал
  США наполягають на нових санкціях проти Росії