мінюст
5.ua

Мін’юст ініціює перевірку суддів, які відмовилися розглядати заборону КПУ

  Міністр юстиції Павло Петренко ініціює перевірку діяльності суддів Окружного адміністративного суду Києва, які, порушуючи присягу суддів, самоусунулись від розгляду справи про заборону Компартії України.

  Про це сьогодні на брифінгу в Києві повідомив міністр юстиції Павло Петренко, передає УНІАН.

  "Те, що судді, весь склад Окружного адміністративного суду Києва, відмовились виконувати обов`язки є підстави говорити, що вони порушили процесуальні закони Конституції України, і Міністерство юстиції ініціює питання перед Вищою кваліфікаційною комісією суддів України про перевірку і звільнення їх з посад... Я, як міністр юстиції, член Вищої ради юстиції України, буду наполягати на персональній перевірці кожного з суддів, який потоптався по закону", - сказав Петренко.

  Він підкреслив, що жоден закон не надає судді права самоусунутись, а тим більше фактично одноосібно приймати рішення про повний відвід колегіального органу, яким є склад суду.

  "Дії судді і всього складу Окружного адміністративного суду Києва підтверджують, що суд був не об`єктивним, упередженим, і свідчить про одне — що цей суд підігравав одному учаснику процесу — Комуністичній партії України. По іншому пояснити поведінку суддів не можна і це є першим випадком в Україні, коли весь склад суду відмовляється виконувати обов`язки. І це говорить про те, що судова система не просто хвора, а смертельно хвора", - додав міністр юстиції.

  Нагадаємо, весь склад Київського окружного адміністративного суду відмовився розглядати справу про заборону діяльності Комуністичної партії України у зв'язку з обшуком у кабінеті судді, який веде дану справу.

  Попередній матеріал
  За минулу добу СБУ затримала бойовика та трьох інформаторів терористів
  Наступний матеріал
  ЄС розгляне звернення України про введення миротворців у зону конфлікту
  Теги:

  Усі судді Київського окружного адмінсуду відмовилися розглядати справу про заборону КПУ

  Дисидент розказав, які є прямі підстави для заборони КПУ

  Найпростіше заборонити КПУ це скасувати її реєстрацію – Лук'яненко

  Суд сьогодні знову спробує заборонити КПУ