Мінюст ініціює масштабну перевірку діяльності суддів

  Міністр юстиції України Павло Петренко звернувся до Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії з вимогою терміново провести перевірку діяльності суддів, які брали участь у політичних переслідуваннях. Про це він заявив 24 березня під час прес-конференції у Кабінеті міністрів України.

  Міністр зазначив, що по окремих суддях Печерського, Шевченківського, Дарницького, Оболонського та Солом’янського районних судів м. Києва, які виносили неправосудні рішення, справи вже відправлені до Вищої кваліфікаційної комісії.

  "Ми вимагаємо публічного розгляду справ цих суддів і підняття питання щодо їх відповідальності як дисциплінарної, так і кримінальної", - наголосив він.

  На думку глави Міністерства юстиції, без об'єктивної оцінки фактично неправомірних дій суддів подальше очищення судової системи в Україні неможливе.

  "Я сподіваюся, що Вища рада юстиції та Вища кваліфікаційна комісія дадуть неупереджену відповідь щодо тих фактів порушень прав і свобод громадян, які допускалися працівниками судової системи під час акцій протесту", - підкреслив Павло Петренко.

  Окрім того, Міністр наголосив, що Парламент має максимально швидко розглянути закон "Про відновлення довіри до судової системи".

  Попередній матеріал
  Кияни захищають архітектурну пам’ятку від зазіхань Табачника
  Наступний матеріал
  Українці успішно завершили біатлонний сезон