Міністр Абромавичус представив законопроект щодо спрощення ведення бізнесу

  Уряд підготував законопроект, яким передбачається спростити умови ведення бізнесу в Україні, а також зменшити адміністративне навантаження на підприємців.

  На цьому наголосив міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус 23 грудня під час засідання Верховної Ради.

  "Щоб бізнесу було простіше вести справи, щоб поліпшувався інвестиційний клімат в країні, щоб інспекцій і ліцензування було менше – так ми змогли б підняти капіталізацію всієї країни й усіх активів в цій країні", - підкреслив Абромавичус сенс прийняття документу.

  За його словами, дерегуляцію в країні планується проводити у три етапи і саме на першому етапі, що наразі триває, очікуються найбільші законодавчі зміни, а саме – перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, планується скоротити на 18 пунктів (з 56 видів, які сьогодні ліцензуються, залишити 38). З них - 15 скасовуються повністю, а ліцензування ще 5 видів діяльності об’єднується в два. Крім того, по 4-х видах діяльності обмежується сфера застосування ліцензування.

  Айварас Абромавичус наголосив, що дуже важливо, приміром, харчовій галузі дати можливість експортувати якомога більше товарів до Європейського союзу, для чого необхідно привести вітчизняні норми до стандартів Євросоюзу. Спрощення регуляторної політики торкнеться багатьох сфер підприємницької діяльності - аграрної галузі, нафтогазової сфери та інших.

  Представлений законопроект увібрав пропозиції бізнес-спільноти, експертів, міжнародних фахівців-економістів. За словами Міністра, очікуваний результат від прийняття законопроекту - це оптимізація адміністративних процедур регулювання бізнесу, зменшення грошових та часових витрат підприємців, створення більш сприятливих умов для ведення бізнесу в Україні, підвищення позиції України у рейтингуDoing Business.

  Попередній матеріал
  Президент взяв участь у воєнно-економічних навчаннях "Концентрація – 2014"
  Наступний матеріал
  У Києві проходить VІІI Всеукраїнський з’їзд військових капеланів

  Мінекономрозвитку пропонує суттєво зменшити час на реєстрацію бізнесу

  Мінекономрозвитку розширило перелік товарів для вилучення з вільної торгівлі з РФ

  Мінекономрозвитку планує зменшення кількості ліцензій та дозволів

  У Мінекономрозвитку визначили, як полегшити ведення бізнесу в Україні