Мінфін вважає, що акцизні марки мають бути дешевшими

  Вартість акцизних марок повинна бути знижена, оскільки недешеві нові захисні елементи майже не впливають на нелегальний ринок підакцизних товарів.
  Про це йдеться в листі міністра фінансів Олександра Шлапака на ім'я голови Державної фіскальної служби України Ігоря Білоуса.

  Згідно з опублікованою калькуляції Поліграфкомбінату "Україна", більше половини вартості акцизних марок - це витрати на нові "захисні елементи" - фольга для голограм і QR коди. Ці елементи наносяться на марки з вересня 2013 року.

  У результаті, "виробники і споживачі акцизної продукції змушені додатково переплачувати 515 млн грн на рік, з яких 348 млн грн - на тютюнових виробах та 167 млн ​​грн - на алкогольній продукції" – зазначає  в листі міністр фінансів Олександр Шлапак.

  При цьому, за словами міністра, " рішення Кабінету міністрів не забезпечило головної мети - зменшення нелегального обігу алкогольних та тютюнових виробів і збільшення відповідних бюджетних надходжень. Зокрема, в 2013 р. обсяг нелегальної алкогольної продукції зріс і становить близько 40%, у зв'язку з чим держбюджет недоотримав понад 2,3 млрд грн ".

  За результатами наради в Міністерстві фінансів від 12 травня 2014 року, було виявлено, що сьогодні є всі підстави для зменшення вартості марки акцизного податку в річному вимірі на 496,8 млн грн.

  Мінфін доручив ініціювати розробку нових, менш витратних зразків акцизних марок для алкоголю та тютюну до 16 червня 2014 року. Відзначимо, що в Україні діють найдорожчі акцизні марки в СНД. Зокрема, вартість марок в Росії - в 3,5 рази нижче, ніж в Україні.
  Попередній матеріал
  Американці планують зняти серіал про британську рок-легенду The Beatles
  Наступний матеріал
  Росія планує побудувати відгалуження "Південного потоку" до Криму