5.ua

Мінекономіки планує знизити податки на зарплату до середньоєвропейського рівня

  Міністр економічного розвитку та торгівлі України Павло Шеремета вважає неприйнятним існуючий податковий тиск в Україні та наголошує на необхідності реформування.
  Про це він заявив під час прес-брифінгу 7 серпня, коментуючи концепцію податкової реформи, запропоновану урядом України.

  "Неможливо реформувати економіку, не реформуючи податкову систему, тим більше таку недосконалу, як українська. Ми як держава конкуруємо за бізнес, за інвестиції, за людей. Проте наразі в Україні податкове навантаження на заробітну плату є абсолютно неконкурентним. Ми маємо 55 % податків (ПДФО та ЄСВ), в той час як середній показник в Європі - 36 %. Кожна країна бореться за інвестиції, але для багатьох країн це не так критично, як для нас. Відповідно для того, щоб залучити інвестиції, ми повинні запропонувати кращі умови. Я вважаю, що податкове навантаження на заробітну плату має, як мінімум, відповідати середньому європейському рівню, тому ми пропонуємо суттєве скорочення єдиного соціального внеску на ті суми заробітної плати, що перевищують її мінімальний рівень. Також, пропонується введення прогресивної шкали податку на доходи фізичних осіб, де рівень ставки буде залежати від суми заробітної плати", - заявив Павло Шеремета.

  Раніше повідомлялось проте, що воєнний збір накладатимуть на зарплату та інші платежі, які входять до фонду оплати праці, а також на лотерейні виграші.
  Попередній матеріал
  Засідання Ради Безпеки ООН по ситуації в Україні. Наживо
  Наступний матеріал
  З Києва до Тбілісі починає літати новий лоукостер