Майбутня коаліція планує скасувати звання "заслужених" і "народних" артистів

  Нова парламентська коаліція бере на себе зобов’язання скасувати застарілу систему відзнак і звань у галузі культури.


  Про це йдеться в тексті робочого варіанту Коаліційної угоди, який оприлюднено на сайті партії "Блок Петра Порошенка".

  В розділі "Культурний простір, інформаційна політика та національна пам’ять" майбутня парламентська коаліція також декларує зобов’язання законодавчо оформити "Стратегію культурної політики України", дія якої буде спрямована на встановлення міжсекторальної взаємодії в гуманітарній та економічній сферах.  

  Народні депутати мають прийняти закон, яким  буде  підтримано  творення  і поширення українського  культурного  продукту  –  музики,  кіно,  книг, теле‐  і  радіопрограм. Головними  інструментами  підтримки  нацпродукту стануть  податкові  стимули  його  виробникам,  розповсюджувачам та інвесторам.
   
  Зокрема, проектом коаліційної угоди передбачається  встановлення квот для національного продукту на радіо, телебаченні, в кінопрокаті та на ринку книжкової продукції. 
  Як відомо, почесні відзнаки та звання в галузі культури в Україні були запроваджені Верховною Радою 16 березня 2000 року. А інститут нагородження почесними званнями вперше з’явився в нагородній системі УСРР на початку існування радянської влади в Україні 1920-х років.

  Попередній матеріал
  Львівська родина передала власне авто українським воїнам на Донбас
  Наступний матеріал
  У відставного військовика у Херсоні знайшли арсенал зброї