Луценко
5.ua

Луценко пропонує конфісковувати майно корумпованих чиновників

  Народний депутат від "БПП" Юрій Луценко зареєстрував у Верховній Раді законопроект, який передбачає конфіскацію майна корумпованих чиновників.

  Відповідний документ був зареєстрований у парламенті 27 грудня.

  Згідно з законопроектом, одержання чиновником необгрунтованого майна чи передача ним такого майна родичам чи пов'язаним особам за відсутності ознак легалізації, караються позбавленням волі на строк до двох років з забороною обіймати певні посади на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

  Чиновники на особливо відповідальних посадах потраплятимуть до в'язниці до п'яти років з конфіскацією майна.

  Відмова чиновником надавати інформацію Антикорупційному бюро каратиметься штрафом від ста до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

  Якщо інформацію відмовиться надавати чиновник на особливо важливій позиції, йому загрожуватиме позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

  Необгрунтованим вважається майно, вартість якого перевищує триста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, якщо законність джерела походження не підтверджене в установленому законом порядку.

  Втім, згідно з документом, уникнути кримінальної відповідальності можна буде, добровільно повідомивши про злочин компетентним органам.

  "Рішення про звільнення від кримінальної відповідальності приймається органом досудового розслідування або судом", – сказано в законопроекті.

  Попередній матеріал
  На Тернопільщині поховали загиблого нацгвардійця
  Наступний матеріал
  Рада поки що передумала оподатковувати імпорт з Європи

  Корупція послабила здатність України захищатися – Байден

  «Transparency International»: корупція – ахіллесова п’ята України

  Текст коаліційної угоди оприлюднять сьогодні - Луценко

  Луценко проголосував за "завершення перезавантаження влади"