Київський Апеляційний суд підтвердив нелегітимність Вищої кваліфікаційної комісії суддів

  Київський апеляційний адміністративний суд визнав відсутність повноважень у членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС), звільнених за законом "Про відновлення довіри до судової системи"  і продовжують виконувати свої посадові обов'язки.


  Про це журналістам розповів позивач у справі адвокат Олександр Білоус.

  "Сьогодні суд задовольнив мою апеляцію в повному обсязі ... Суд постановив виключити з рішення суду (про продовження виконання звільненими членами ВККС своїх повноважень) фразу, що члени ВККС є повноважними до вступу на посаду нових членів комісії", - повідомив Білоус.

  Він підкреслив, що, керуючись цим рішенням апеляційного суду, можна вважати всі засідання ВККС в діючому складі нелегітимними.

  Як повідомлялось раніше 8 квітня Верховна Рада прийняла закон "Про відновлення довіри до судової системи України", названий в народі законом про люстрацію суддів. 11 квітня цей закон вступив у дію.

  Після вступу в дію закону всі голови судів, члени Вищої ради юстиції (крім тих, хто входить туди за посадою) та Вищої кваліфікаційної комісії суддів вважаються вивільненими від своїх посад. Водночас звільнені члени ВККС вирішили провести засідання 1 липня: вони вважають, що тривалі перерви в роботі комісії неприпустимі і посилаються на рішення Окружного адмінсуду Києва, який визнав їх повноважними.

  5 серпня, члени ВККС провели засідання, на якому голова комісії Ігор Самсін заявив, що вважає недоречними розмови про нелегітимність засідань ВККС в колишньому складі.
  Попередній матеріал
  ГПУ розслідує зволікання закупівель військового спорядження чиновниками Міноборони
  Наступний матеріал
  АТО: хроніка дня