Кубів пояснив, чому не прибрав з НБУ всіх "арбузівців"

  У нинішній обставинах повна заміна кадрів Національного банку була би абсолютно неправильною.
  Про це в інтерв’ю "Економічній правді" заявив голова Нацбанку Степан Кубів, відповідаючи на питання про те, чому в НБУ залишилось так багато людей із команди попереднього голови Сергія Арбузова.

  "Перше. Національний банк як регулятор – це установа, яка повинна бути не політизована і професійно якісна. Друге. Коли я прийшов у НБУ, були розруха на вулиці, нестабільність банківської системи, мільярдний відтік депозитів. Ці ризики не могли бути прогнозовані чи передбачувані. Ми мусили провести реформування для отримання позики Міжнародного валютного фонду. У цих обставинах повна заміна людей – це абсолютно неправильно. Банк є вертикаль, так само, як і в журналістиці. Коли змінюється редактор, то на другий день не змінюються всі 100% журналістів, бо виникне питання професійної якості", – сказав він.

  За його словами, Нацбанк – це "велика махіна": декілька тисяч професійних людей, які працюють роками та мають добрий досвід. У результаті приходу нового голови змінилося більше як половина членів правління Нацбанку, відбулися зміни у відповідних департаментах, особливо у валютному контролі та банківському нагляді.

  «На правлінні ми говорили відкрито. Моя перша теза була про те, що ми зараз працюємо в нестандартний період і через три дні приїжджає МВФ, ми повинні забезпечити якісну організацію роботи. Це було виконано. Друга теза була така: ми представляємо стратегію банку. Після того, як ви представите інформацію МВФ, кваліфікація ваших підрозділів буде оцінена за рекомендацією Світового банку», – сказав Кубів.

  За його словами, також змінилися пріоритети Національного банку щодо роботи першого заступника голови, який завжди координував напрямок валютної політики.

  "Це не просто – боротися з системою, але ми пішли на такі кроки. На посаду прийшов Володимир Кротюк, який веде банківський нагляд, бо тепер – це пріоритетний напрямок Ця людина мала практичну роботу з оздоровлення одного з найбільших банків України – "Промінвестбанку". Ми говорили із правлінням Нацбанку, що оновлення будуть продовжуватись", – повідомив глава НБУ.

  За його словами, аудит за минулий рік не виявив зловживань з боку тих людей, які зараз працюють у НБУ.
  Попередній матеріал
  Путін і Меркель обговорили українську кризу
  Наступний матеріал
  В аеропорту Амстердама в шасі літака знайшли мертвого підлітка