5.ua

Кабмін ухвалив законопроект про добровільне об'єднання територіальних громад

  Кабінет міністрів України на своєму засіданні 11 червня схвалив законопроект "Про добровільне об'єднання територіальних громад", який став черговим кроком з впровадження реформи місцевого самоврядування.

  Про це повідомляє прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.


  Метою прийняття цього Закону є створення законодавчих передумов для формування на добровільних засадах спроможних, самодостатніх територіальних громад з наданням їм відповідних матеріальних, фінансових ресурсів, як це передбачено Концепцією реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади.  А це, в свою чергу, дасть можливість покращити якість надання адміністративних, соціальних, громадських послуг жителям територіальних громад, - йдеться у повідомленні.

  "Якщо ми хочемо, щоб територіальні громади були здатні вирішувати питання місцевого рівня, то повинні звернути увагу на те, що дуже велика їх кількість є нечисленними територіальними громадами, у багатьох немає виконавчих органів рад, відсутні бюджетні установи. Чи мають такі громади шанс на розвиток? Щоб отримати такий шанс, необхідно "наростити м'язи", укрупнитися, об'єднавши зусилля і ресурси, і спільно вирішувати питання місцевого значення", — зазначив керівник відомства Володимир Гройсман.

  Він додав, що дещо раніше Уряд направив до Верховної Ради України ще один законопроект "Про співробітництво територіальних громад", прийняття якого дозволить громадам укладати угоди між собою, створювати спільний орган управління і вирішувати ті чи інші питання.

  Попередній матеріал
  На Сході завтра стане відчутно прохолодніше
  Наступний матеріал
  У п'ятницю 13-го біля президентської адміністрації вимагатимуть люстрації