Кабмін ліквідував Держзембанк

  Кабмін ухвалив рішення про ліквідацію ПАТ "Державний земельний банк". Відповідну постанову оприлюднено на сайті уряду.


  Згідно з оприлюдненими даними, головою ліквідаційної комісії призначено заступника міністра аграрної політики і продовольства Андрія Дикуна.

  Варто зазначити, що 17 червня поточного року Верховна Рада вирішила ліквідувати Держзембанк. При цьому міністр аграрної політики і продовольства Ігор Швайка також заявив, що Кабмін розглядає можливість продажу Держзембанк.  Потім в кінці червня глава правління Держзембанк Світлана Скосирська оцінила прибуток уряду в разі продажу активів банк не менш ніж в 30 млн грн.

  Нагадаємо, що Держзембанк був створений для реалізації нових механізмів агрокредитування та забезпечення аграріїв доступними фінансуванням. Попередній уряд внесло в його статутний капітал 120 млн грн, а для внесення в капітал банку земельних ділянок сільгосппризначення необхідно було прийняття змін до Земельного кодексу України.

  Передбачалося, що банк буде забезпечувати управління землями сільськогосподарського призначення державної власності та виконувати функції з реалізації державних кредитних програм, насамперед для середнього та малого бізнесу в сільській місцевості.
  Попередній матеріал
  "5 канал" знову замінували - уже всьоме
  Наступний матеріал
  З полону терористів звільнили 57 українських бійців - Порошенко