ГПУ підписала угоду з Міжнародним центром з повернення активів Базельського інституту управління

  Генеральний прокурор України Віталій Ярема провів зустріч із делегацією Міжнародного центру з повернення активів Базельського інституту управління на чолі з директором Греттою Феннер, під час якої сторонами була підписана Угода про співробітництво.  Про це прес-служба відомства повідомила 11 серпня.


  Як зазначається,під час зустрічі Генпрокурор Віталій Ярема висловив слова вдячності за те, що представники Базельського інституту управління опікуються проблемами та викликами, що постали перед Україною.

  "25 квітня ви вже зустрічались із заступником Генерального прокурора Олексієм Баганцем і домовилися про те, що необхідно підписати відповідну угоду для нашої подальшої співпраці у питанні повернення вкрадених активів в Україну", - звернувся до міжнародних експертів Генеральний прокурор.

  Також він акцентував увагу присутніх на тому, що великі суми коштів, виведених з України попередньою владою, працюють зараз на терористів, які діють на Сході України. 

  "Ми сподіваємося на вашу підтримку і на те, що фахівці центру будуть співпрацювати протягом цього тижня з нашими слідчими та прокурорами у робочих групах, що дасть можливість отримати позитивний результат й повернути викрадені в українського народу кошти", - наголосив Генпрокурор. 

  Зі свого боку, директор Базельського інституту управління Гретта Феннер подякувала за гостинність та підкреслила, що для представників делегації велика честь співпрацювати з Генеральною прокуратурою.

  "Робота з вами завжди проходить на найвищому рівні", - сказала вона та додала, що оптимістично налаштована на досягнення успіхів у питанні повернення викрадених та вивезених за межі України коштів. 

  Коротко знайомлячи українську сторону із роботою Базельського інституту, директор наголосила, що він заснований, в першу чергу, на роботі його експертів, які мають серйозний міжнародний досвід повернення вкрадених активів.

  Інформуючи про загальні принципи роботи установи, директор Базельського інституту управління підкреслила, що "він є некомерційною та неурядовою організацією, не пов’язаний з жодним урядом і працює незалежно". За її словами, допомога інституту охоплює декілька аспектів, зокрема слідчу діяльність, допомогу прокурорам та ін.

  Довідково. Міжнародний центр з повернення активів (ICAR), є одним із підрозділів, який входить до складу Базельського інституту управління, що спеціалізується на поверненні вкрадених активів, приділяючи особливу увагу фінансовим розслідуванням і методиці відстеження активів, наданню взаємної правової допомоги та міжнародному співробітництву при розслідуванні справ, пов’язаних з корупцією та відмиванням коштів.
  Попередній матеріал
  Комбат Семенченко: Біля Іловайська воюють російські диверсанти спецназу ГРУ
  Наступний матеріал
  "Гуманітарна колона" з Росії вирушила до України