ГПУ налаштована працювати по новому закону після прийняття нової Конституції

  В Генпрокуратурі очікують ухвалення закону "Про прокуратуру" в другому читанні з подальшим введенням його в дію тільки після прийняття Конституції України. Про це заявив в.о. Генерального прокурора України Олег Махніцький у ході зустрічі з Головою Венеціанської комісії Джанні Букіккіо та Директором Венеціанської комісії Томасом Маркертом у Страсбурзі 11 квітня.

  Під час зустрічі Олег Махніцький подякував представникам Венеціанської комісії за сприяння у вдосконаленні українського законодавства України та висловив впевненість, що невдовзі систему органів прокуратури України буде реформовано шляхом прийняття нового Закону "Про прокуратуру".
  В.о. Генерального прокурора України нагадав, що в жовтні 2013 року даний законопроект отримав загалом схвальний висновок Венеціанської Комісії, і після врахування деяких зауважень та пропозицій був внесений до Верховної Ради України та прийнятий в першому читанні за основу.
  "Зараз проект цього закону знаходиться на опрацюванні у Комітеті Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності для підготовки до другого читання. Ми очікуємо від Парламенту його прийняття вже найближчим часом", - зазначив Олег Махніцький.

  Букіккіо і Маркерт запропонували прийняти закон "Про прокуратуру", однак в його перехідних положеннях термін введення в дію закону визначити момент ухвалення Конституції України. На їх думку, це допоможе внести усі необхідні пропозиції до закону і одночасно пройти паралельно тривалий конституйний процес.
  У ході зустрічі очільник Генпрокуратури України також поінформував присутніх, що у зв’язку з низкою запропонованих зазначеним документом новел, серед яких скасування наглядової функції прокуратури, ліквідація спецпрокуратур та скорочення окремих повноважень прокурорів, пропонується внести зміни до 70 нормативно-правових актів, зокрема, до 12 кодексів і 58 законів.
  Олег Махніцький звернув увагу на те, що новий законопроект "Про прокуратуру" значно розширює незалежность прокурорів та захищає їх від втручання в професійну діяльність шляхом запровадження органів прокурорського самоврядування - Всеукраїнської конференції працівників прокуратури та Ради прокурорів України.

  Попередній матеріал
  Держстатистика: З початку року в Україні виросло виробництво м'яса та молока
  Наступний матеріал
  Київ приймає і розподіляє евакуйованих з Криму вояків