ГПУ ініціює повернення громаді земель біля морських берегів

  Генеральна прокуратура України ініціює перегляд судових рішень щодо відчуження земель прибережних захисних смуг. Про це у ГПУ повідомили 22 липня.


  Як зазначено у Генпрокуратурі, таке рішення прийнято з метою недопущення незаконного продажу для комерційного використання земель, розташованих у межах прибережних захисних смуг водних об’єктів, управлінням представництва в суді, захисту інтересів громадян та держави при виконанні судових рішень Генеральної прокуратури подано шість заяв про перегляд постанов Вищого господарського суду України.

  "Прибережні смуги встановлюються з метою охорони водних об’єктів від забруднення та засмічення, а землі у межах цих смуг можуть перебувати лише у державній чи комунальній власності. З огляду на важливе природоохоронне значення таких земель, прокурори приділяють значну увагу їх збереженню", - повідомили у ГПУ.

  Однак, не зважаючи на те, що землі прибережних захисних смуг не підлягають відчуженню з державної власності, у вказаних справах суди відмовили у позовах прокурорів про повернення протиправно проданих 7,5 га земель, що розташовані на березі Азовського моря та Березанського лиману Чорного моря.

  Всі заяви будуть розглянуті Верховним Судом України. 
  Попередній матеріал
  У Миколаєві молоді офіцери проходять збори на підприємствах "Укроборонсервісу"
  Наступний матеріал
  ЄС вводить додаткові обмеження на торгівлю з Кримом