Глава уряду розповів студентам про їх майбутнє працевлаштування

  Ухвалений новою владою закон про вищу освіту передбачає абсолютно новий підхід до фінансування державного замовлення: "гроші ходять за студентом, а не ректор бігає за міністром", - сказав Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк 21 жовтня у Львові на зустрічі зі студентами місцевих вузів.


  Арсеній Яценюк підкреслив, що Україна підписала й ратифікувала Угоду з ЄС, проте від підписання Угоди до її реалізації – "дуже довгий і складний шлях". Україна, за його словами, має стати частиною Європи, зокрема й через якісні зміни в системі освіти.

  Він нагадав, що ухвалений Парламентом закон про вищу освіту розроблявся, зокрема, ним та головою Комітету Верховної Ради з питань освіти і науки Лілією Гриневич понад два роки, іще під час перебування в опозиції.

  Закон, за його словами, "дає можливість вищим навчальним закладам України відповідати європейським вимогам і стандартам". Закон передбачає самоврядування вузів, самоврядування студентів. Розроблений абсолютно новий підхід до фінансування державного замовлення – "гроші ходять за студентом, а не ректор бігає за міністром", сказав Глава Уряду.

  Одна з основних цілей цього закону, підкреслив Глава Уряду, полягає у тому, аби прив’язати ринок освіти до ринку праці.

  "Ми дали неймовірні повноваження вищим навчальним закладам. Усі просили більше прав. Ми сказали: керуйте в себе в вузах самі, самі визначайте навчальні плани. Самі витрачайте кошти, які заробляєте, - ми не будемо концентрувати ці гроші на рахунках казначейства", - наголосив він.

  Ухвалення цього закону, за словами Арсенія Яценюка, - це "перший крок в тому, щоби отримати нову якість знань і нову якість особистості".

  Водночас Глава Уряду наголосив на необхідності продовження змін в освітній сфері: "Що таке вища освіта? Це надбудова. А фундамент це в першу чергу дошкільна і середня освіта".

  "Для України вкрай важливі знання, розум, фаховість і досвідченість. Тому що це економіка майбутнього і світ майбутнього. Не газ і нафта, а той, хто знає, як, в тому числі, замінити нафту і газ. Сильні люди потрібні для кожної країни, а для України особливо", - сказав він.

  Нагадаємо, влітку урядом було скасовано плату за внесення відомостей до Державного земельного кадастру.
  Попередній матеріал
  Фільм херсонських журналістів про військових отримав нагороду міжнародного фестивалю
  Наступний матеріал
  Європарламент нагородив премією Сахарова африканського лікаря