5.ua

Генпрокуратура вирішила розслідувати енергетичну діяльність Андрія Клюєва

  Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження щодо колишнього керівника Адміністрації президента Андрія Клюєва.

  "Слідством встановлено, що в березні 2009 року зазначена особа (на той час народний депутат України) сприяло отриманню кредиту на суму 150 млн євро від державного банку ПАТ"Укрексімбанк" на користь підприємства "Завод напівпровідників". Ці кошти призначалися для фінансування проектів з виробництва сонячних батарей , тобто для розвитку бізнесу родини вказаної особи. При цьому отриманий кредит був забезпечений заставою належать підприємству майнових прав за договорами купівлі -продажу обладнання , яке було неліквідним . Таким чином , існували високі ризики неповернення кредиту державному банку " , - йдеться в повідомленні .

  Також, за даними ГП , протягом вересня-жовтня 2010 р., Державне агентство України з інвестицій та розвитку за особистого сприяння Клюєва (на той час першого віце-прем'єр-міністра України) прийняло висновок про можливість фінансування "Заводу напівпровідників", який запропонував інвестиційний проект "Створення вертикально-інтегрованої компанії з виробництва фотогальванічної продукції".

  "Відповідні кошти - 200 млн. грн були використані не за призначенням, а для сплати ПАТ "Укрексімбанк" нарахованих відсотків за раніше отриманими кредитами", - йдеться в повідомленні.

  В Генпрокуратурі повідомили, що кримінальне провадження розпочато за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України (заволодіння майном в особливо великому розмірі). В цей час досудове розслідування триває.

  Попередній матеріал
  Міжнародних військових спостерігачів окупанти не пропустили до Криму
  Наступний матеріал
  Харківська міліція затримала організатора хуліганів-нападників на телекомпанію