Держфінмоніторниг заблокував $ 1,34 млрд. на офшорних рахунках Януковича

  Державна служба фінансового моніторингу заблокувала $ 1,34 млрд. на офшорних рахунках, пов’язаних із Віктором Януковичем та його найближчим оточенням.


  Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк звернувся до ГПУ, СБУ та судових органів повернути арештовані кошти в Державний бюджет. Про це він сказав на засіданні Уряду 18 червня.

  Глава Уряду повідомив, що отримав доповідь Державної служби фінансового моніторингу щодо трьохмісячної роботи, яка проводилася в закритому режимі фінансовою розвідкою.

  "Служба фінансового моніторингу виявила 42 компанії-нерезиденти, зареєстровані на Кіпрі, Сейшелах, у Панамі, Великобританії, Бейлісі, які напряму пов’язані з Віктором Януковичем та його найближчим оточенням", - сказав Арсеній Яценюк.

  За даними фінансової розвідки, вищевказаними компаніями з 2010 по 2013 роки через рахунки, відкриті в банках однієї з сусідніх країн, загалом перераховано 16 мільярдів гривень.

  "Разом із фінансовими розвідками Сполучених Штатів Америки, Великобританії, Латвії, Кіпру і Панами нами виявлені всі вищезазначені офшорні компанії і знайдені всі прізвища високопосадовців і уповноважених ними осіб на управління компаніями і управління цими коштами", – повідомив Глава Уряду.

  За його словами, Державна служба фінансового моніторингу заблокувала кошти на рахунках 19 компаній-нерезидентів: "Загальна сума заблокованих коштів становить 1 мільярд 340 мільйонів доларів США. Матеріали передані до Генеральної прокуратури і рішенням суду підтверджено арешт відповідних коштів".

  Арсеній Яценюк висловив вдячність Державній службі фінансового моніторингу, яка разом із західними партнерами встановила рахунки й компанії та знайшла кошти, викрадені з Державного бюджету України.
  Попередній матеріал
  У Нігерії під час перегляду матчу ЧС-2014 смертник убив понад 20 людей
  Наступний матеріал
  Президент ще раз анонсував припинення вогню - ненадовго і після закриття кордону