Локальні відхилення температур в жовтні 2015 року порівняно з середніми показниками за 1981-2010 роки (агентство NOAA)

Жовтень 2015 року визнали рекордно теплим

  Вчені фіксують нові аномалії глобальної температури.

  Жовтень-2015 встановив новий рекорд глобальної температури. Про це йдеться у звіті, опублікованому на сайті американської Національної адміністрації з океану та атмосфери (NOAA), пише N+1. Точніше, йдеться про аномалії глобальної температури, тобто про усереднені по планеті відхилення від середньої для цієї місцевості температури.

  Видання зазначає, що цю величину відстежують одразу кілька кліматичних служб. Найвідоміші - вже згадана NOAA, а також Інститут космічних досліджень ім. Годдарда (GISS) при NASA, британська Метеорологічна служба Met Office. Їхні методики обробки даних дещо різняться, але всі вони сходяться на тому, що жовтень 2015 року з великим запасом побив попередній рекорд.

  Наприклад, за даними NOAA, минулі місячні рекорди були такі: +0,88°C, +0,89°C, +0,91°C відносно середнього по XX століттю, - а жовтень 2015-го продемонстрував одразу +0,98°C. За даними GISS, жовтнева аномалія склала +1,04°C - це перший випадок, коли місячна температура в межах цих даних подолала психологічно важливу позначку в один градус. 

  Як повідомляв 5.ua, липень 2015 року став найспекотнішим на планеті за всю історію метеорологічних спостережень. 

  Попередній матеріал
  У Києві в неділю очікується перший сніг
  Наступний матеріал
  Юридична служба ВР оскаржуватиме рішення ВАСУ щодо Мосійчука – Гройсман