sdelanounas.ru

Європейське космічне агентство відмовляється від російських "Союзів"

  У 2016 році Європейське космічне агентство відмовиться від використання російської ракети-носія "Союз-СТ".

  Про це у п’ятницю заявив голова ЄКА  Йоханн-Дітріх Вернер. "Союз" мав запустити у космос супутники навігаційної системи Galileo. Однак, замість нього європейці планують використати власну ракету важкого класу Ariane-5, передає "Интерфакс-Украина".

  "У 2016 році вперше чотири супутники системи Galileo будуть запущені за допомогою ракети-носія Ariane-5", - сказав Вернер, зазначивши, що навесні "Союз" все ж здійснить один запуск: "Ракета-носій "Союз" 12 квітня стартує з космодрому Куру із супутником дистанційного зондування Землі Sentinel-1В".

  Глобальна система супутникового позиціонування Galileo - європейський аналог американської GPS і російської ГЛОНАСС. В даний час у складі орбітального угрупування системи Galileo 12 космічних апаратів. Вони виводилися попарно на російських ракетах-носіях "Союз-СТ", які стартували з космодрому Куру у французькій Гвіані.

  Нагадаємо, 3 грудня у Французькій Гвіані французька компанія Arianespace запустили ракетоносій Vega з двигуном українського виробництва, який раніше використовувався у ракетах "Союз". .

  Попередній матеріал
  Надвечір нафта Brent впала нижче 29 доларів
  Наступний матеріал
  Нуланд і Сурков 6 годин обговорювали українське питання за зачиненими дверима