dailymail.co.uk

Японські вчені оживили тихоходок, що перебували у заморозці 30 років

Кріобіологи з Національного інституту полярних досліджень у Токіо оживили тихоходок, які 30 років перебували в стані анабіозу в заморожених арктичних мохах за температури -20°C.

Про це повідомляє Daily Mail.

У замороженому стані тихоходки - тип мікроскопічних безхребетних - перебували з 1983 року. Перша тварина померла через 20 днів після розморожування, а друга вижила і за 23 дні відклала яйця.

У мохах вчені виявили, крім самих тихоходок, і їхні відкладені яйця, з яких, попри тривалу заморозку, з'явилося життєздатне потомство. За словами вчених, вони вперше спостерігали здатність тихоходок розвиватися з яєць після такої тривалої заморозки.

Зі стану криобіозу тварини виходили досить довго, тому вчені припускають, що тваринам знадобився час на відновлення функцій організму та генетичних систем для подальшого існування. Біологи збираються продовжити дослідження цих тварин. Зауважимо, що тихоходки вважаються найбільш витривалими тваринами планети. Вони можуть переносити перебування в рідкому кисні при температурі -193°C протягом 20 місяців. 

Як повідомляв 5.ua, у США вперше почнуться масові випробування препарату, який здатен подовжити життя людини до 120 років. 

dailymail.co.uk

Попередній матеріал
Павло Ар’є, драматург: Нам треба вибрати, у якому світі жити: російському, де панує контроль і консервація думки, чи у європейському світі свободи
Наступний матеріал
Обстріл снайпером бойовиків машини ОБСЄ у Мар'їнці є цілеспрямованою провокацією проти України - СЦКК