"Вікіпедія" та Google страйкують проти намагання контролювати Інтернет владою США [відео]

  Інтернет-ресурси - проти боротьби з піратством. Власники вебсайтів, чиї сервери базуються у США, влаштували акцію протесту проти нового законопроекту сенату.

  Англомовна версія "Вікіпедії", відкритої енциклопедії, не працює від 8-ї ранку за Києвом. Добовий страйк власники оголосили на знак протесту проти посилення регулювання інтернет-діяльності урядом. Незадоволені запровадженням цензури в інтернет-просторі і власники інших великих ресурсів. Ось так сьогодні, наприклад, виглядає головна сторінка пошукової системи "Гугл" у Сполучених Штатах.

  Джей Волш, представник "Вікіпедії": "Цей законопроект - руйнівний для відкритої та вільної мережі. Так само шкодить він і "Вікіпедії". Ми хочемо донести свою позицію до уряду - такі закони не можна ухвалювати, а влада має покращити діалог із власниками Інтернет-ресурсів".

  Сенатори вважають - їхнє втручання необхідне. Новий закон має на меті не контроль, а боротьбу з піратством. На їхньому боці й представники відео- та музичної індустрії. Саме вони найбільше потерпають від нелегальних продажів продукції.

  Девід Сміт, співробітник Інституту політичних досліджень: "Цей закон - спроба розв`язати реальну проблему нелегальних продажів інтелектуальної власності в інтернеті. Є юридична ситуація, коли власник певного контенту звертається до суду, і той притягує до відповідальності провайдера чи іншу інтернет-компанію, відповідальну за поширення інформації".

  Хоча законопроект анонсує боротьбу з крадіжками, інтернет-компанії вважають, що насправді він загрожує діяльності онлайн-спільноти. Закон може повністю паралізувати роботу інтернет-провайдерів. Сумніви щодо ефективності закону висловлює і Білий дім. Адміністрація президента повідомила, що розгляне можливість застосувати право вето та відправити законопроект на доопрацювання.

  Марина Кафтан, 5 канал

  Попередній матеріал
  Українські фігуристи вибороли медаль на Зимових юнацьких олімпійських іграх
  Наступний матеріал
  Дніпропетровським ліцеїстам влаштували майстер-клас петриківського розпису [відео]
  Теги: