Відбулось перше цьогоріч сонячне затемнення [репортаж, відео]

  Перше в новому році сонячне затемнення. Побачити, як тінь Місяця закриває Сонце, змогли мешканці Європи, Близького Сходу, Середньої Азії і Північної Африки. В Україні світило було затьмарене майже на 80%.

  О 6:40 ранку за Гринвічем, або ж о 8-й 40 за київським часом, півтінь Місяця торкнулася землі на півночі Алжиру. Звідти видовище помандрувало на схід, через Європу. Повне затемнення Сонця спостерігали у Швеції, Фінляндії та країнах Балтії.

  Роберт Мессі, секретар Королівського астрономічного товариства, Лондон: "Таке відбувається, коли місяць опиняється майже на середині між землею та сонцем. Тобто, на кілька годин блокує сонячне світло".

  Над британськими островами місячна тінь затулила дві третини Сонця. Так само - частковим - побачили затемнення й українці. Від пів на десяту ранку до пів на першу дня - не було видно майже 80 відсотків Сонця. Схоже видовище спостерігали німці та росіяни.

  Житель Мюнхена: "Я прокидаюся рано, тож чом би й не подивитися на сонячне затемнення? Навіть, якщо воно неповне".

  Поки одні милувалися природним феноменом, інші - пригадували старі забобони. Століттями люди вірили, що тінь на сонці провіщує біди.

  Москвичка: "Я боюся чогось недоброго".

  І все ж, попри забобони, протягом усього ранку люди не зводили очей із неба. Одні - з допитливості, інші - з наукового інтересу.

  Халід Таль, заступник голови астрономічна товариства, Йорданія: "Цей феномен дуже важливий і для науковців, і для аматорів астрономії. Ми звіряємо за ним багато важливих розрахунків - щодо руху місяця".

  Завершилося затемнення близько 11-ї за Гринвічем, останніми його побачили тибетці та монголи. Наступного разу така можливість випаде 1-го червня. Потім - 1-го липня та 25-го листопада. Окрім 4-х сонячних, цьогоріч на Землю очікують ще два місячних затемнення.

  Попередній матеріал
  Завтра в Китаї стартує крижаний фестиваль
  Наступний матеріал
  У Великій Британії опублікували фото нападу на принца Чарльза
  Теги: