www.segodnya.ua

Вчені знайшли метан всередині метеоритів з Марсу

  Канадські та британські планетологи виявили всередині марсіанських метеоритів метан.

  Про це повідомляє Lenta.Ru, посилаючись на результати досліджень, опублікованих в журналі Nature Communications. Коротко з ними можна ознайомитися на сайті The Guardian.

  Як зазначає видання, вчені дійшли таких висновків, проаналізувавши газ, який випустили фрагменти марсіанських метеоритів, які потрапили на Землю. На Марсі вони були частиною її грунту. Червону планету вони покинули, на думку дослідників, після бомбардування її поверхні астероїдами і кометами.

  Дослідження планетологів означає, що в грунті Марсу може міститися метан. На Землі цей газ виробляється в основному в результаті діяльності живих організмів. На Марсі, як відзначають вчені, він може утворитися в результаті взаємодії магматичних порід (олівіну) з воднем.

  За інформацією видання, цей метан може бути джерелом енергії для організмів, які потенційно існуюють (або існували в минулому). Космічна радіація і низькі температури на поверхні Марсу роблять проживання організмів на його поверхні скрутним, проте поки мало відомо про підповерхневі умови на планеті.

  У 2004 році сліди метану в атмосфері Марсу виявив орбітальний апарат Європейської місії Mars Express, а в 2014 році американський ровер Curiosity виявив сплеск концентрації цього газу в одному з приповерхневих регіонів планети.

  Як зазначається, до 2019 року Європа і РФ запланували відправити за допомогою ракети "Протон-М" на Марс ровер ExoMars, який вперше здійснить буріння ґрунту планети на глибину до двох метрів. Це дозволить остаточно вирішити питання про зміст метану в підповерхневих шарах Марсу.

  Попередній матеріал
  П'ятеро бійців АТО отримали від діаспорян біонічні протези замість втрачених рук
  Наступний матеріал
  Німецько-польский гуманітарний конвой прибув до Запоріжжя
  Теги:
  Loading...