Вчені знайшли джерело "інопланетного" сигналу

  В даний час вчені зареєстрували 16 таких сигналів

  Астрофізики за допомогою оптичних обсерваторій і радіотелескопів вперше виявили місце розташування швидких радіоімпульсів - спалахів, які раніше дехто приписував інопланетянам. Результати досліджень автори опублікували в журналі Nature, а коротко про них повідомляє Nature News.

  Відомо, що швидкий радіоімпульс - це нетривалий спалах, який веде до викиду в космічний простір величезної кількості енергії - еквівалентний тому, що випускається Сонцем протягом кількох десятків тисяч років випромінювання. На даний час вчені зареєстрували 16 таких сигналів.

  Місцезнаходження сигналів через їх непередбачуваність своєчасно визначити досі не вдавалося. У представленому вченими дослідженні повідомляється про виявлення джерела сигналу FRB (fast radio bursts) 150418, вперше зафіксованого 18 квітня 2015 року Обсерваторією Паркса в Австралії.

  За інформацією видання, розроблена спеціально для дослідження швидких радіоімпульсів система оперативного реагування дала змогу за допомогою інших телескопів визначити місце розташування джерела сигналу з точністю, що в тисячу разів перевищує аналогічні вимірювання для інших подібних подій.

  З'ясувалося, що джерелом сигналу стала еліптична галактика, розташована за шість мільярдів світлових років від Землі. Вченим вдалося визначити дисперсію - різницю між короткохвильовою і довгохвильовою частинами, зумовлену втратою енергії випромінюванням при його проходженні через речовину. Це дозволило оцінити щільність матерії, через яку пройшло випромінювання. Отримані дані відповідають стандартній космологічній моделі. Вчені сподіваються виявити нові джерела швидких радіоімпульсів і використовувати їх для перевірки космологічних теорій.

  Видання інформує, що є невелика ймовірність, що джерелом FRB 150418 став пульсар. Раніше вчені припустили, що FRB 110523 може бути пов'язаний з магнетаром (нейтронна зірка, що швидко обертається) або бліцаром (нейтронна зірка, що швидко обертається, відцентрові сили якої утримують її від стиснення в чорну діру).

  Як повідомляв 5.ua, 12 травня 2015 року NASA презентувала робота-кальмара для пошуку життя в інопланетних океанах

  Попередній матеріал
  Кличко пообіцяв забезпечити житлом сестру Василя Стуса Марію, яка переїхала з Донецька
  Наступний матеріал
  Грицак: Фіктивні переселенці "вимивають" з держбюджету мільярди гривень

  Вчені зафіксували передбачені Ейнштейном гравітаційні хвилі (відео)

  Вчені заявили про відкриття нової планети у Сонячній системі

  П'ять планет вишикувалися в один ряд вперше за понад десять років