wallconvert.com

Вчені з'ясували, що "диванні війська" є важливою частиною протестів

  Ця група користувачів критично впливає на інформаційне висвітлення подій.

  Група фахівців із сучасних медіа з Нью-Йоркського університету виявила, що слактивісти – від англійських слів "slacker" (нероба) і "activism" (активізм) – є важливою частиною соціальних протестів Вони поширюють інформацію про різні акції серед широких верств населення, а також привертають увагу іноземних ЗМІ до подій всередині країни. Слактивісти збільшують охоплення людей, інформованих про протести, їх цілі та результати, дозволяючи подолати "завісу мовчання" в офіційних ЗМІ. Як пише N+1, розвідка опублікована в журналі PLoS ONE.

  Видання зазначає, що слактивіст - це людина, яка підтримує соціальну активність і протести "знизу", проте не відвідує різні акції та мітинги. Замість цього слактивіст займається активністю в інтернеті: підписує онлайн-петиції, "лайкає" і поширює різні записи тощо.

  У ході свого дослідження нью-йоркські науковці проаналізували три великі бази твітів. Перша стосувалася заворушень у Туреччині в парку Гезі й на площі Таксим в травні-червні 2013 року. Другий твітів містив заклики до демонстрацій по всьому світу під гаслами "Об'єднаних для глобальних змін", сформульованих в рамках рухів "Обурених" (Indignados) в Іспанії (2011) і Occupy в США (2011). Третя база твітів була пов'язана із врученням премії "Оскар" у 2014 році і публічних дебатів про збільшення мінімальної заробітної плати в США (2014-2015). Усього вчені використовували більше 10 млн твітів від 5 млн користувачів.

  Вчені дійшли висновків, що в кожному русі виокремлюється нечисленна ядерна група активістів, яка присутня на всіх подіях і генерує переважну більшість контенту. Потім цей контент підхоплюють численні "диванні війська". , поширюючи його далі. Найцікавішим результатом є те, що, всупереч загальноприйнятій думці про марність слактивізму, саме ця група користувачів критично впливає на інформаційне висвітлення якоїсь події. 

  Як повідомляв 5.ua, учені в США збираються почати масові дослідження "Метформіну" - найперспективнішого, за їхніми словами, препарату, що уповільнює старіння. 

  Попередній матеріал
  Податкова реформа: Яресько заявила про суттєве зниження податків уже наступного року
  Наступний матеріал
  Мінфін пропонує запровадити інвестиційний податковий кредит