vk.com

Вчені відновили ДНК вимерлого гігантського броненосця

  Вага гліптодонтів досягала двох тонн

  Вчені вперше відновили ДНК вимерлих триметрових гігантських гліптодонтів і встановили, що тварини були предками сучасних броненосців Південної Америки. Висновки науковців були опубліковані в журналі Current Biology.

  "Гліптодонтів слід вважати однією з гілок існуючих сьогодні гігантських броненосців. Ми думаємо, що незвичайна структура їхнього цілісного панцира, нехарактерна для їхніх сучасних родичів, виникла в результаті швидкої еволюції цих ссавців і досягнення ними гігантських розмірів", - повідомив науковець Фредерік Делсюк з університету Монпельє у Франції.

  Вчений та його колеги у своїй новій роботі намагалися визначити, до якої групи тварин належали гліптодонти, які населяли Південну і Північну Америку до кінця льодовикового періоду. Чи вони були "прямими родичами сучасних броненосців", чи так би мовити "кузенами".

  Аби це з'ясувати, науковці взяли всі обривки ДНК з панцирів і кісток гліптодонтів, якими з ними поділилася низка музеїв у США і в інших країнах світу. Далі вони розшифрували всі з них і відібрали лише ті, які були схожі на фрагменти генетичного коду сучасних броненосців. Використовуючи зразки ДНК, вчені змогли відтворити мітохондріальну ДНК дедикурів, які мали масу приблизно в тонну і були оснащені шипастою "булавою" на хвості. Це відкриття показало вченим, що сучасні гігантські броненосці є членами одного сімейства з гліптодонтами. Вчені також з'ясували, що спільний предок всіх броненосців - невелика істота вагою близько 6 кг, що жила на території Америки близько 35 млн років тому. Перетворення цієї істоти на перших 80-кілограмових гліптодонтів, а потім і на двотонних гігантів, було одним із найшвидших процесів росту в історії еволюції життя на Землі.

  Як повідомляв 5.ua, у вересні 2015 року німецьким вченим вдалося розшифрувати найдавнішу ДНК людини.

  Попередній матеріал
  Москва хоче, аби Вашингтон дозволив фотографувати військові об'єкти США
  Наступний матеріал
  Гройсман главам МЗС Німеччини та Франції: бойовики на Донбасі воюють із російською зброєю

  Нобелівську премію з хімії присудили за дослідження "ремонту" ДНК

  У Великій Британії броненосця-товстунку посадили на дієту

  В Іспанії археологи виявили "Пікассо кам'яної доби"

  Вчені знайшли рештки найбільшого у світі сухопутного динозавра

  У Шотландії знайшли сотні слідів гігантських динозаврів

  5 канал - трансляція наживо