blogs-images.forbes.com

Вчені віднайшли спосіб дізнатися кольори пернатих динозаврів

  Вчені віднайшли спосіб дізнатися кольори пернатих динозаврів, спираючись на те, що у структурі викопного пір'я динозаврів містяться такі ж органели, що відповідають за колір, як і в пір'ї сучасних птахів.

  Про це повідомляє "Дзеркало тижня" з посиланням на статтю у Forbes.

  Так, палеонтологи знайшли спосіб встановити колір пернатих динозаврів з майже 100% точністю. Вчені встановили, що в структурі пір'я динозаврів містяться такі ж органели, що відповідають за колір, як і в будові пір'я сучасних птахів. Палеонтологи уточнюють, що у викопному пір'ї динозаврів містяться такі ж меланосоми - органели, що відповідають за колір - як і ті, що були знайдені в пір'ї сучасних птахів.

  Також вчені розповіли деталі: різні види меланосом відповідають за різні кольори. Наприклад, стрижневі меланосоми (eumelanosomes) відповідають за чорний колір, а кругові (phaeomelanosomes) – за червоний. Меланосоми, які відповідають за жовтий і синій кольори, не можна виявити в зразках, віком кілька мільйонів років, через те, що вони швидко руйнуються.

  Міжнародна група вчених порівняла хімічні зразки сучасних птахів і викопного Анхироніса. В результаті порівняння вчені встановили, що викопні пігменти динозавра були практично ідентичні чорним пігментам, що зустрічаються у сучасних птахів. Так вчені оприлюднили фото зразка Анхироніса, який використовувався для дослідження та близьке зображення меланосом у пір'ї динозаврів.

  blogs-images.forbes.com

  blogs-images.forbes.com

  Як повідомляв 5.ua, у квітні цього року науковці оголосили про відкриття динозавра, що змінює всі уявлення про еволюцію польоту. 

  Попередній матеріал
  РНБО: Україна володіє даними про генералів та офіцерів армії РФ, які керують окупаційними військами
  Наступний матеріал
  Бойовики не мають достатніх сил і засобів, щоб розпочати широкий наступ - Генштаб ЗСУ
  Теги:
  Loading...