zn.ua

Вчені розробили імплантат, що "ловить" ракові клітини

  Імплантат дасть змогу виявити рак на ранніх стадіях захворювання.

  Про це пише ZN.UA з посиланням на New Scientist.

  Однією з найнебезпечніших особливостей раку є те, що він дуже швидко поширюється по організму і може вразити кілька органів ще до того, як людина зрозуміє, що вона хвора. Щоб уникнути подібних ситуацій, американські науковці розробили імплантат, який захоплюватиме ракові клітини під час їх міграції по кровоносній системі і дасть змогу діагностувати рак на ранніх стадіях. 

  Нині випробування імплантату проводять на мишах. У разі їх успіху подібні пристрої зможуть імплантувати під шкіру людей. Просканувавши імплантат за допомогою спеціального обладнання, лікар зможе виявити в ньому ракові клітини і таким чином виявити рак на ранній стадії. Вчені також припускають, що за деякий час сканування зможе проводити сам пацієнт за допомогою смартфону.

  Раніше було з'ясовано, що одним із симптомів, за якими визначається рак молочної залози, є поява задишки у пацієнта, яка свідчить про те, що рак вже перейшов на легені. Натомість американські вчені імплантували пристрій  під шкіру мишей і ввели їм порцію клітин раку молочної залози. За два тижні їм вдалося виявити ракові клітини всередині імплантату. 

  Нагадаємо, у Великій Британії дозволили використовувати новий медичний препарат, який зупиняє поширення раку шкіри та легенів. У США використання Ніволумаба для боротьби з раком було схвалено в грудні 2014 року. Результати клінічних випробувань опублікували у 2013 році.

  Попередній матеріал
  У Щасті СБУ викрила схованку з великим арсеналом зброї та боєприпасів (фото)
  Наступний матеріал
  Волонтери передали розвідникам на передову тактичний позашляховик Fantom