world-food-and-wine.com

Вчені отримали більше мільйона доларів на створення сорту картоплі без плям

  Британські вчені отримали грант у розмірі 841 тисячі фунтів стерлінгів на розробку сорту картоплі, який буде стійким до шкідників та хвороб, не матиме плям та не вироблятиме канцерогенів у процесі приготування

  Як повідомляє N+1, за умовами проекту науково-дослідний центр The Sainsbury Laboratory має п'ять років на створення "суперкартоплі". На даний момент вже існують кілька генетично модифікованих сортів картоплі, які окремо мають всі ці риси. Питання в тому, щоб об'єднати їх в одному.

  За основу візьмуть найпоширеніший на Британських островах сорт "Маріс Пайпер". Для цього дослідники спробують додати до геному так званої "воскової картоплі" три гени. Для трансформації ДНК вчені застосують бактеріальний метод - необхідні гени будуть перенесені і вбудовані в молекулярну структуру бульбоплоду за допомогою особливих бактерій.

  Згідно з наведеною дослідниками оцінкою, сумарні втрати фермерів у Великобританії від фітофторозу складають 55 мільйонів фунтів стерлінгів на рік, від нематод - 26 мільйонів, темні плями також призводять до вибракування картоплі на 26 мільйонів фунтів стерлінгів. Крім економічних вигод, новий сорт, якщо проект буде успішним, скоротить використання пестицидів і фунгіцидів.

  Попередній матеріал
  Яресько: Найближчим часом українцям не варто розраховувати на індексацію зарплати
  Наступний матеріал
  Антиглобалісти вимусили лідерів "Великої сімки" пересуватися на гелікоптерах
  Теги:
  Loading...