В МАН України нагородили юних винахідників (репортаж)

  Маленьких винахідників нагороджували сьогодні в Малій академії наук України. З-понад тисячі вундеркіндів журі конккурсу обрало п`ятдесят найталановитіших. Реабілітаційні комп`ютерні ігри, мініелектростанції, апарати для очищення води.

  На розробку комплексу "Розумний будинок" п`ятнадцятирічний кримчанин Олександр Таратухін витратив три місяці. Зізнається: ідею підгледів в Інтернеті. Побачив рекламу апарату, який за допомогою стаціонарного телефону керував трьома побутовими приладами. Маленький українець задум розвинув - тепер завдяки дзвінку з мобільного диво-винахід може вмикати аж дванадцять пристроїв. 

  Олександр Таратухін, винахідник: "Ставил гаражные ворота, чтобы открывались, когда папа на машине подъезжает. Он с телефона звонит, открывает ворота, заезжает. Также чайник подключал, чтобы воду закипятить на чай или кофе. А так подключить можно все что угодно".

  А ось львівський десятикласник Богдан Качман протягом року працював над створенням комп`ютерної гри для дітей, хворих на церебральний параліч. Маленькій геній каже: для часткового одуження їм необхідно щодня займатися лікувальною фізкультурою. А щоб реабілітація була ще й цікавою, винахідник вирішив поєднати її із забавою.  

  Богдан Качман, винахідник: "Ми граємо баскетболістом, який стоїть. При першому розтиску кісті з`являється вектор швидкості і первична траєкторія руху м`яча. На нижній панелі показано ступінь, на який рівень треба розтиснути кість. А верхня панель показує ступінь на яку зараз розтиснута кість. І за розтиск, більший за дану позначку, відбувається кидок".

  Богдана разом із іншими п`ятдесятьма учнями вибрали із понад тисячі претендентів на звання кращого маленького винахідника. Річкові мініелектростанції, апарати для очищення води від ізотопів, системи навігації міста та 3D-ігри - всі ці розробки науковці Малої академії наук прискіпливо вивчали понад півроку. За перше місце винагорода: президентська стипендія - тисяча гривень на місяць протягом року та пільги при вступі у ВИШ. Втім, учені переконують: обдаровані діти потребують геть іншого.

  Оксен Лісовий, директор Малої академії наук України: "Гроші президентської стипендії - це не мотивація для них. Вступи до вузів - це не мотивація, бо вони і так вступлять. Мотвацією є самореалізація. А от ринку дитячих винаходів і досліджень на сьогодні не існує".

  Щоб винаходи українських вундеркіндів таки знайшли практичне застосування, керівники Малої академії наук планують створити власну Інтернет-крамницю. Впевнені: через неї, якщо не в Україну, то за кордон дитячі розробки вже точно куплять.

  Марія Коренюк, Орест Пона, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.71Мб)
  Попередній матеріал
  Водій заснув за кермом: можлива причина ДТП з автобусом в Румунії
  Наступний матеріал
  Платіні відзначив гарну підготовку Польщі до Євро-2012
  Теги: