jewishbusinessnews.com

В Ізраїлі під час екскурсії жінка знайшла римську монету, якій майже 2 тис. років

Монета датується 107 роком нашої ери

В Ізраїлі 61-річна жінка знайшла 2000-річну римську монету, повідомляє ізраїльська інтернет газета Jewish Business News.

Під час подорожі з друзями по Східній Галілеї на місці археологічних розкопок Лорі "побачила у траві блискучий предмет". Ним виявилася монета, яка датується 107 роком н. е., з вигравіруваним образом першого імператора Римської імперії Октавіана Августа.

Екскурсовод групи Ірит Зук-Ковакс зв'язалася з Управлінням старожитностей Ізраїлю, представники якого прибули на місце протягом двох годин. "Нелегко було розлучитися з монетою, не кожен день знаходиш такі чудові предмети, але, сподіваюся, скоро побачу її в музеї", - сказала Лорі Рімон.

Управління старожитностей - незалежна державна інституція, що здійснює в Ізраїлі контроль над пам'ятками старовини, розкопками і знахідками, - має відділ запобігання пограбуванням старожитностей. Інспектор цього відділу Нір Дістелфельд, як-то кажуть у прес-релізі на сайті організації, похвалив жінку за те, як вона вчинила зі знахідкою: "Лорі показала зразок поведінки громадянина, передавши цю важливу монету фахівцям".

Ізраїльське відомство, яке опікується старожитностями, повідомило, що це лише друга монета такого типу, яка була знайдена до цього часу. Ще одна монета зараз зберігається у Британському музеї.

Як повідомляв 5.ua, наприкінці грудня 2015 року у Великій Британії охоронець нічного клубу знайшов більше сотні давньоримських артефактів

Попередній матеріал
Абромавичус повернувся до роботи на посаді міністра
Наступний матеріал
Українська розвідка встановила особу російського майора, який воює на Донбасі
Теги:
Loading...

В Болгарії археологи знайшли золотий кулон, якому більше 6 тис. років

У Великій Британії знайшли найдавніший мезолітичний кулон

Золота маска Тутанхамона повертається до музею в Каїрі

Еквадор повернув 567 викрадених раніше артефактів

Мінкульт планує надати артефактам з Поштової площі статус пам'ятки національного значення

Музей історії України у Другій світовій війні поповнили артефактами з Іловайського плацдарму