lenta.ru

В Іспанії археологи виявили "Пікассо кам'яної доби"

Вирізана на камені схема семи хатин, виявлена ​​в Іспанії, є найдавнішим зображенням людського житла. Її зробили майже 14 тис. років тому.

Про знахідку повідомляється у виданні PLoS One.

На камені, як вважають вчені, зображено повсякденне життя стоянки мисливців-збирачів. Найдавніші твори мистецтва Homo sapiens були створені близько 40 тис. років тому, проте вони були присвячені виключно звірам і людям, які на них полювали.

Тепер іспанські вчені виявили камінь з висіченим на ньому зображенням на території археологічного комплексу Моли дель Сальт, це 50 км на захід від Барселони. Люди жили там у проміжку між ХІІІ і VІІ тисячоліттями до нашої ери: збереглися сліди хатин, кістки тварин і інші ознаки житла.

"Ми вперше дізналися, що первісна людина була здатна зображати суспільство, в якому жила. Також вперше ми зустрілися з образом палеолітичної села", - заявив Маркос Гарсіа-Дієс (Marcos García-Diez).

Іспанські вчені вважають, що хатини на камені висік первісний художник-авангардист, який порвав із традицією зображати тільки тварин. Контури малюнка збігаються з пропорціями хатин сучасних племен мисливців-збирачів, нформує видання.

Утім, не всі вчені згодні з такою інтерпретацією. Так, британський археолог Пол Петтітт заявив, що абстрактна манера мистецтва кам'яного віку допускає й інші трактування - можливо, на камені зображують не хатини, а тварини.

Нагадаємо, у вересні 2015 року бельгійський археолог удруге знайшов найдовший давньоєгипетський манускрипт. 

Попередній матеріал
Турчинов: Мінімальна зарплата військового має бути не менше 7 тис. грн, інакше мотивації підписувати контракт не буде
Наступний матеріал
Російська авіація допомогла "Ісламській державі" атакувати позиції сирійських повстанців