В Австралії відкрився аеропорт на сонячних батареях [відео]

  Доки німці випробовують човен на сонячних батареях, а світові автоконцерни ламають голови над практичними сонцемобілями - австралійці пішли далі. Вони побудували аеропорт на сонячних батареях.

  Блискучі панелі обертаються за сонцем. Вони насичуються променями світила і забезпечують електроенергією новий аеропорт в австралійському місті Еліс-Спрінгс. За рік така сонячна установка заощадить чимало грошей - не натішаться в адміністрації аеровокзалів.

  Ян К`ю, керівник аеропортів Північної території Австралії: "Завдяки таким панелям ми щомісяця будемо заощаджувати на електроенергії від тридцяти до сорока тисяч доларів".

  Загалом на установлення двадцяти восьми панелей сонячної станції витратили понад два мільйони доларів. Міська влада запевняє - такі витрати цілком виправдані. Більш як половина населення міста Еліс-Спрінгс, що встановила сонячні панелі, тепер безкоштовно користується електрикою і гарячою водою.

  Браян Елмер, мер Еліс-Спрінгс: "В Еліс-Спрінгс майже п`ятдесят відсотків будинків використовують сонячну енергію, яка забезпечує їм гарячу воду й електрику".

  У майбутніх планах міста Еліс-Спрінгс  - перевести на сонячну енергію не тільки житлові квартали, а й готелі та спортивні комплекси. За попередніми підрахунками, взимку панелі забезпечать електрикою такі заклади на сорок відсотків, а влітку - на всі сто.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  З київського кладовища вкрали стокілограмовий бронзовий пам`ятник
  Наступний матеріал
  Відбулись чвертьфінальні матчі Кубка України з футболу
  Теги: