Український винахідник обігріває житло з допомогою нетривіальної сонячної батареї

  Шлях до незалежності від газу - через невичерпне джерело сонячної енергії. Івано-Франківський винахідник Володимир Іванов винайшов сонячну батарею, яка подібно до соняшника поверається за світилом і поглинає максимум випромінення. Міська влада ставиться до винаходу скептично - попри те, що ефективність приладу доведена на помешканні самого винахідника.

  Оксана Дудій, 5 канал:  "Ось така сонячна батарея може забезпечити теплом та гарячою водою одне помешкання. Відтак люди, які нею користуються, зекономлять свої заощадження як мінімум вдвічі".

  Івано-Франківський винахідник Володимир Іванов обігріває своє помешкання енергією сонця. Ідея створити альтернативу опаленню виникла кілька років тому, коли ціна на газ почала стрімко зростати, розповідає чоловік. Відтак Володимир ще з двома своїми друзями взялися до розробки пристрою, який подає у домівку гарячу воду. Відтепер на п`ятиповерхівці височіє триметрова споруда.

  Володимир Іванов, винахідник: "Усі можливості надрів безмежні, тож треба шукати альтернативу. Таким шляхом, я, вирішуючи свої проблеми хотів показати шлях для України. Я вважаю що альтернативні види енергії і електроненергія можуть вирішити газову незалежність".

  Упродовж дня така система може нагріти 200 літрів води до 52 градусів. Вода спершу нагрівається у баках, а потім трубами поступає до домівки. Усі процеси, які відбуваються під впливом Сонячної батареї упродовж дня, фіксує комп`ютер. А графік чітко засвідчує статистичні дані.

  Станіслав Лєпіхов, інженер-конструктор: "Це показник температури води в двох баках акумуляторному та колекторному. Потім контролюється рівень води у баках і автоматично регулюється розхід теплої води і розхід енергії".

  Вартість такої системи близько двадцяти тисяч гривень. Втім уже за два роки вона окупиться, - підрахували експериментатори. Хоча у похмурі дні лише альтернативної енергії недостатньо. Тоді винахідник змушений вмикати електрику. Та попри це мешканці будинку переконані у правильності вибору свого сусіда.

  Ярослав Петрів, сусід винахідника: "Я думаю, що даний проект окупиться, як не за рік-два то за 5 точно. І в перспективі, коли ціна на газ буде достатньо високою, цей вид енергії буде актуальним".

  А от місцеві чиновники не такі оптимісти. Кажуть - масове встановлення у багатоповерхівках таких систем - нерентабельне. Порахували - сонячної енергію вистачає лише для обігріву води.

  Олександр Дерев`янко, заступник міського голови з питань ЖКГ: "Ми не можемо дати дозвіл на відключення від центральної системи опалення через те, що ці квартири не можуть використати в повній мірі енергію сонця. Відтак власники сонячних батарей будуть залучати тепло від інших джерел. Скажімо від сусіда, у якого централізоване опалення і де висока температура. Це буде некоректно і неправильно. Такі проекти ми будемо робити лише на окремих спорудах".

  Та експереминтатори не здаються. І планують запровадити серійне виробництво сонячних батарей. Нині отримали замовлення вже на два десятки таких систем.

  Оксана Дудій, Андрій Гаргара, Івано-Франківськ, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (10Мб)
  Попередній матеріал
  Лідери ЄС дійшли спільної позиції по реформуванню економіки
  Наступний матеріал
  У Брянці відкрили меморіал закатованим угорським військовим (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...