Petiole / Facebook

Український проект Petiole ввійшов до двадцятки найяскравіших стартапів світу

Стартап увійшов до топ-20 під п'ятнадцятим номером.

Проект Petiole, заснований українцем Андрієм Селезньовим, потрапив до топ-20 найгарячіших стартапів світу в 2015 році за версією американського бізнес-телеканалу CNBC. Як пише Ain.ua, додаток дозволяє вимірювати площу поверхні листя - такі дані потрібні для вирощування різних агрокультур.

"Petiole моніторить динаміку росту рослини, використовуючи дані про площу листя, допомагаючи зрозуміти, як рослина реагує на різноманітні фактори (погоду, добрива тощо). Це як розумний трекер для росту рослин", - йдеться на сайті CNBC. Стартап розташований у переліку під 15 номером.

Стартап з'явився в жовтні минулого року. Ідея виникла тоді, коли одному із співзасновників проекту, В'ячеславу Бикову, потрібно було виміряти площу каштанового листя для дослідження. Виявилося, що цей процес дуже трудомісткий і вимагає багато часу на традиційні виміри. Камера мобільного телефону цілком може впоратися з подібним завданням за лічені секунди.

Petiole / Facebook

Видання зазначає, що до комплектації Petiole входить мобільний додаток, спеціальна підставка для смартфона і пластина для калібрування і вимірів. Наразі команда запустила веб-сайт і набирає бета-тестерів першої користувацької версії додатка.

Щоб потрапити до шорт-листа, Petiole подав заявку на відбір у конкурс Startup Open у США. Команду відібрали в топ-50 із 800 заявок. Пізніше з цього списку CNBC вибрав 20 найкращих. Потрапляння до топ CNBC забезпечує проекту високий рівень упізнаваності, враховуючи, що телеканал є одним із найавторитетніших бізнес-ЗМІ у світі. В Україні одним з перших на успіх стартапу звернув увагу Ілля Кенігштейн. Його допис про Petiole в Facebook набрав близько 1500 лайків.

"Почалися переходи на нашу сторінку в інтернеті майже з усього світу (крім Африки) і частини Південної Америки. Але ще більше нам дав пост Іллі Кенігштейна. З емоційної точки зору - великий мотиваційний стусан і прагнення працювати над проектом далі", - прокоментував подію засновник проекту Андрій Селезньов. 

Як повідомляв 5.ua, розробники з Одеси за $150 млн продали програму для мобільних пристроїв Looksery американській компанії Snapchat.

Попередній матеріал
Біля Шотландії шукають російський підводний човен-шпигун
Наступний матеріал
В Міноборони почали перевіряти військових на детекторі брехні
Loading...