igov.org.ua

Українські волонтери запустили портал для надання держпослуг онлайн

  До кінця 2015 року волонтерський рух iGov збирається перевести в електронну форму близько 20% держпослуг.

  Команда IT-волонтерів з усієї України (і навіть з-за кордону) за підтримки влади запустила портал iGov.org.ua, де державні послуги можна отримати в онлайні, повідомляє Аin.ua. Творці проекту в ідеалі хотіли б зібрати на порталі взагалі всі послуги, які державні органи надають громадянам і бізнесу. До кінця 2015 року волонтерський рух iGov збирається перевести в електронну форму близько 20% держпослуг.

  Частина послуг, яка вже доступна через інтернет, на сайті позначена зеленою круглої іконкою, решта - поки що чекають перекладу в електронну форму. Наразі в онлайні доступні тільки 9 державних послуг, а ще 42 обіцяють підключити "дуже скоро".

  Ті послуги, які запустять найближчим часом, позначені іконкою жовтого кольору. Серед них - копії рішень органів місцевого самоврядування, довідка з держреєстру фізосіб-підприємців, реєстрація місця проживання, ліцензія на експорт товарів, реєстрація об'єднань громадян тощо. Нові послуги допрацьовують постійно, один з ідеологів проекту Дмитро Дубілет обіцяє робити огляди доданих послуг пару раз на тиждень у своєму Facebook.

  У майбутньому на порталі можна буде переводити будь-який документ в електронну форму (навіть від держоргану, який в електронній формі документи не видає). Для цього на сайті потрібно буде попросити про це нотаріуса.

  Видання повідомляє, що завантажувати документи на портал зможуть не тільки держустанови, а й приватні компанії. Наприклад, банк може домовитися з візовим центром країни Шенгену про те, що його клієнти можуть надавати виписки за рахунком в електронній формі, так що їм не доведеться йти до відділення за паперовим документом з печаткою. 

  Попередній матеріал
  Україні потрібні трирічні бюджети, а не однорічні плани - нардеп
  Наступний матеріал
  У Мінську почалися засідання робочих підгруп контактної групи
  Теги:
  Loading...