науковці
5.ua

Українські вчені хочуть від держави мільйон євро на виробництво розробленого ними препарату для потреб АТО

  Мільйон євро для запуску у виробництво відчизняних кровоспинних препаратів шукає співробітник Інститутут фізичної хімії Петро Манорик.

  Власними силами і коштом учений для потреб АТО розробив кровоспиний препарат при масивних кровотечах. Препарат вже пройшов усі необхідні клінічні дослідження. Із масовим виробництвом зволікають, адже немає коштів на запуск. А Володимир Неймаш із інститут фізики розробив гідрогелеві пов'язки для надання першої допомоги від опіків у польових умовах. Вони мають антисептичну та знеболювальну дію. Не пропускають інфекції в рану. Такі пов'язки до цього в Україні не вироблялися. Нині найголовніша для нього проблема - пройти усі дозвольні процедури.

  "Кровоспинний засіб призначений в першу чергу для застосування у польових умовах, військових умовах, для надання некваліфікованої домедичної допомоги, для зупинки масивної кровотечі. І тут хотілося б допомоги від держави, адже ціна питання за попередніми оцінками - приблизно мільйон євро", - заявив Петро Манорик, співробітник Інституту фізичної хімії ім. Писаржевського НАН України.

  "Ми не маємо права давати свою продукцію без дозволу міністерства охорони здоровя, а щоб його отримати, треба пройти процедуру установлену, і ця процедура займає мінімум рік. Треба щось придумати, на час війни потрібна якась спрощена процедура, мабуть", - стверджує Володимир Неймаш, доктор фізико-математичних наук Інституту НАН України.

  Попередній матеріал
  Чеченська Врадіївка: в Чечні молодь штурмувала відділ поліції через побиття дівчат у хіджабах (відео)
  Наступний матеріал
  Україна отримала $1 млрд під кредитні гарантії США

  Харківські науковці винайшли препарат для дезінфекції ран у польових умовах

  Донецька міліція знайшла в рейсовому автобусі наркопрепарати на понад 2 млн грн

  У автобусі "Донецьк-Київ" виявили 50 кг наркопрепаратів на 10 млн грн

  Кабмін надав доручення МВС проконтролювати поставки препаратів для ВІЛ-інфікованих