Власними силами і коштом учений для потреб АТО розробив кровоспиний препарат при масивних кровотечах. Препарат вже пройшов усі необхідні клінічні дослідження. Із масовим виробництвом зволікають, адже немає коштів на запуск. А Володимир Неймаш із інститут фізики розробив гідрогелеві пов'язки для надання першої допомоги від опіків у польових умовах. Вони мають антисептичну та знеболювальну дію. Не пропускають інфекції в рану. Такі пов'язки до цього в Україні не вироблялися. Нині найголовніша для нього проблема - пройти усі дозвольні процедури.
"Кровоспинний засіб призначений в першу чергу для застосування у польових умовах, військових умовах, для надання некваліфікованої домедичної допомоги, для зупинки масивної кровотечі. І тут хотілося б допомоги від держави, адже ціна питання за попередніми оцінками - приблизно мільйон євро", - заявив Петро Манорик, співробітник Інституту фізичної хімії ім. Писаржевського НАН України.
"Ми не маємо права давати свою продукцію без дозволу міністерства охорони здоровя, а щоб його отримати, треба пройти процедуру установлену, і ця процедура займає мінімум рік. Треба щось придумати, на час війни потрібна якась спрощена процедура, мабуть", - стверджує Володимир Неймаш, доктор фізико-математичних наук Інституту НАН України.