Українські науковці вирушають у XVI експедицію до Антарктики

  У 16-ту експедицію до Антарктики рушають українські науковці. Одинадцятеро метеорологів, біологів та геофізиків цілий рік досліджуватимуть шостий континент. Вони замінять своїх попередників, які працюють на станції "Академік Вернадський". Дістатися південного полюсу зимувальники мають 22 березня.

  Василь Омельянов, кухар: "Тут у нас ботінки специальні, які витримають температуру до -20 і нижче, щоб ногам було тепло".

  Двадцятип`ятирічний Василь Омельянов вже на валізах. Теплих речей у нього - менше, ніж в інших полярників, бо надворі майже не працюватиме. Господарюватиме на кухні. Чим годуватиме зимівників - вже знає. 

  Василь Омельянов, кухар: "Ну, канєшно, борщ український з пампушками, вареники там, м`ясо різноманітне - баранина, свинина, лама, самі розумієте - свіжі продукти ненадовго, будемо більш морожене, консервоване".

  Разом із Василем на шостий континент попрямують ще десятеро полярників. Семеро з них - новачки, ті, хто успішно пройшов конкурс. А він - чималий: близько десяти людей на місце.

  Юрій Ляшенко, полярник: "Психологическое тестирование обязательное было. Работа в автономном колективе, там где нам придется. Год общаться ежедневно, жить на станции. Там психологический отбор должен быть".

  Протягом року на станції "Академік Вернадський" науковці спостерігатимуть за погодними умовами, досліджуватимуть сейсмічні явища та вивчатимуть місцеву флору і фауну. Працювати полярникам доведеться за температури мінус тридцять та за постійного буревію.

  Ігор Гвоздовський, учасник 8-ї і 13-ї експедицій: "Антарктида вкрита снігом, тому йде подвійне відбивання, подвійна доза опромінення. Тому перше - це окуляри. Обов`язково крем. Ну і хто не лінується - відпускає бороду, вона теж захищає. Але забути губною помадою намазати губи - і це теж призведе до опіків".

  А щоби дванадцять місяців досліджень майнули непомітно, зимівників у холодній Антарктиді чекає ціла низка розваг: занурення у крижану воду, катання на лижах і антарктичний футбол на сніжному полі.  

  Ігор Гвоздовський, полярник: "Поле - це втрамбований сніг, і його постійно перед матчем треба трамбувати".

  У дорогу науковці вирушать уже цієї п`ятниці. Спочатку літаком дістануться Аргентини, а звідти, за три дні судном вирушать до Шостого континенту. Окрім теплих речей, із собою спакували найцінніше - світлини та відео рідних.    

  Петро Волков, лікар: "У меня с собой 60 гигабайт моих родных, близких, знакомых, мест, где я вырос, те места, где ростут деревья, где светит солнце. Я буду долгими зимними вечерами смотреть на то, что мне близко и дорого".

  Марія Коренюк, Олександр Водін, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Ситуація в Японії станом на 16.03.2011 [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Понікаровський і Федотенко відзначились у чергових матчах чемпіонату НХЛ
  Теги: