nkau.gov.ua

Україна і США ведуть переговори по створенню космічної ракети без залучення Росії

Україна і Сполучені Штати ведуть переговори щодо створення космічної ракети без залучення Росії.

Розпочався візит до США української делегації на чолі з Головою Державного космічного агентства України Любомиром Сабадошем. Вже відбулися зустрічі української делегації в NASA та з представниками низки провідних компаній космічної промисловості США. Про це повідомляє прес-служба Державного космічного агентства України.

Проведені переговори засвідчили необмежені перспективи поглиблення співпраці між Україною та США у галузі дослідження космосу в мирних цілях. Досягнуто домовленості щодо інтенсифікації контактів за низкою практичних напрямів.

Голова Державного космічного агентства Любомир Сабадош в інтерв'ю для "Голос Америки" повідомив про можливість спільного з США виробництва ракетоносія. За його словами, Україна планує спільно з американськими компаніями створити ракетоносій без залучення російської сторони.

"Сьогоднішній наш візит і обговорення з представниками американського бізнесу дозволяють нам сказати, що ми можемо разом створювати ракетоносії, які можуть взяти на себе функції по польоту людини на орбітальну станцію. Наприклад, участь українських компаній у створення ракетоносія "Антарес", який доставлятиме, в першу чергу, необхідні корисні вантажі на орбітальну станцію, а потім, можливо, виконає місію з доставки пілотованого екіпажу", - зазначив Сабадош.

"Самостійно виконати замкнутий цикл з виробництва ракетоносія Україна не зможе, це дуже дорого. Ми розуміємо, що в той час, коли у нас є труднощі в економіці, інвестувати кошти тільки в космічну галузь буде не зовсім правильно. Але уряд приділяє особливу увагу розвитку космічного співпраці з міжнародними партнерами", - додав він.

nkau.gov.ua
Попередній матеріал
Через задимлення в Києві на два дні скасують навчання – ДСНС
Наступний матеріал
У ДСНС припускають умисний підпал лісу під Києвом
Теги:
Loading...