answers.com

Учені визначили куточок світу, де люди вперше одомашнили псів

  Прабатьківщиною сучасних собак вчені назвали регіон Центральної Азіїгори, а саме гори Непалу. Попередні дослідження вказували, що собаки походять із Близького Сходу.

  Такі висновки одного з найширших наразі генетичних досліджень, повідомляє "BBC Україна".

  За рахунок тисячолітньої селекції собаки є одним із найбільш різноманітних видів тварин. Однак усі вони походять від диких вовків, яких люди поступово приручили і включили до груп мисливців. Згідно з припущеннями генетиків, перших таких вовків приручили люди, які жили неподалік нинішньої Монголії чи Непалу.

  Результати аналізу ДНК тисяч собак оприлюднено в науковому виданні PNAS. Дослідник Університету Корнелла у США доктор Адам Бойко і його колеги проаналізували ДНК 4676 породистих псів і 549 бездомних собак, які живуть на волі поблизу людських поселень. Остання група особливо важлива, бо досліджена найменше, однак становить важливий елемент у загальній картині різноманітності сучасних собак.

  Доктор Бойко в інтерв'ю BBC News наголосив: "Той факт, що ми дослідили так багато бездомних собак із такої великої кількості різних регіонів, дав нам змогу визначити закономірності в різних генетичних варіантах цих собак".

  Існує теорія, що приручення собак могло паралельно статися в різних куточках світу, але аналіз ДНК сучасних собак не підтверджує такої гіпотези. "Ми навмисне шукали доказів того, що приручення собак могло статися в різних частинах світу, - каже доктор Бойко. - І, як і інші дослідники перед нами, ми не знайшли таких доказів". "Схоже, район походження - один, хоча ми й маємо свідчення того, що і після приручення собак відбувався обмін генами між вовками і собаками", - зауважив науковець.

  Дослідники вивчали гени, які максимально близькі в хромосомах собак. Це дозволило їм визначити район приручення перших собак як Центральну Азію. Але кілька інших груп дослідників, які вивчали цю проблему, дійшли цілком інших висновків. Попередні дослідження вказували, що собаки походять із Близького Сходу, де вони могли шукати поживи в поселеннях перших селян, інші називали районом приручення собак Східну Азію або Європу.

  Останні результати хоч і не поставлять крапку в дискусіях про те, де приручили перших собак, але, за словами доктора Адама Бойка, висновки його групи сприятимуть новим дослідженням ДНК цих тварин.

  Як повідомляв 5.ua, наприкінці 2012 року новозеландські науковці вчили собак керувати автомобілем.

  Попередній матеріал
  Адвокати Мосійчука звинувачують Верховну Раду в незаконному затриманні нардепа
  Наступний матеріал
  Наказ про застосування зброї проти активістів Майдану віддавав особисто Янукович - ГПУ
  Теги:
  Loading...