Кадр із YouTube

Учені створили комп'ютерний процесор з води

  Вчені Стенфордського університету створили новий тип комп'ютерного процесора на основі напрацювань у галузі феромагнітних рідин і гідродинаміки.

  Звіт про такий проект опубліковано в журналі Nature, пише Lenta.ru. На відміну від традиційних процесорів, для передачі даних у пристрої замість електрики використовуються краплі води з додаванням магнітних наночастинок, які перебувають в обертовому магнітному полі. Як зазначається, рухомі металеві елементи у формі букв "I" та "T" впливають на форму поля, задаючи напрямок, в якому буде переміщатися рідина.

  Пристрій здатний виконувати ті ж обчислювальні операції, що й звичайні комп'ютери, але з меншою швидкістю. Його творці відзначають, що не збиралися створювати конкурента традиційних процесорів.

  Повідомляється, що вони розглядають свій винахід як новий клас обчислювальних машин, що можуть з високою точністю контролювати матеріальні субстанції і здійснювати різні маніпуляції з ними. Автори вважають, що подібний пристрій буде корисним у найрізноманітніших галузях - від біології до хімії. До прикладу, його можна використовувати як міні-лабораторію, перетворивши кожну краплю в своєрідну пробірку, наповнену тим чи іншим хімічним реактивом.

  Попередній матеріал
  Бойовики обстрілюють Родину з важкої артилерії - Москаль
  Наступний матеріал
  Хроніка АТО за добу: терористи обстрілюють з важкої артилерії Золоте на Луганщині
  Теги:
  Loading...