У Великобританії показали перший фільм на хмарах

  Зображення, спроектоване пристроєм, було чітко видно на хмарах з відстані 50 м.

  Британський художник Дейв Лінч (Dave Lynch) створив апарат, за допомогою якого можна проектувати на хмари рухомі зображення. Про це пише Lenta.ru з посиланням на портал Gizmodo. Розробляти конструкцію під назвою Project Nimbus митцеві допомагав фахівець в галузі хімічної фізики доктор Майк Нікс (Mike Nix).

  Прилад розмістили на борту легкого літака моделі Cessna 172. Під час експерименту зображення, яке проектував пристрій – вершник, що скаче на коні, - було чітко видно на хмарах з відстані 50 м. Надалі дослідники планують удосконалити технологію, щоб передачу анімованих зображень можна було здійснювати з землі та з води.

  На створення арт-проекту Лінча надихнула доповідь про можливі способи використання голограм у військових цілях. Серед варіантів автори доповіді пропонували показувати над ворожою столицею зображення неназваного стародавнього бога, щоб деморалізувати жителів.

  Перший прототип пристрою художник створив у 2007 році. За основу для нього він узяв зоопраксископ - проекційний апарат, який винайшов фотограф Едвард Майбрідж у 1879 році. Лінч і його колеги додали в конструкцію напівсферичні лінзи, через які проходить світло від лазера потужністю 2,5 ват. Зображення вершника також є відсиланням до експериментів Майбріджа.

  Попередній матеріал
  Медична рота, яка формується у Львові, отримала три автомобілі для роботи на Сході
  Наступний матеріал
  Хроніка АТО за добу: Міномети бойовиків працюють в темну пору доби