blueorigin.com

У США вперше успішно приземлилася багаторазова ракета-носій (відео)

  Ракета вперше здійснила м'яку посадку на Землю після того, як досягла космосу.

  Американська компанія Blue Origin, що належить Amazon, повідомила про першу в історії успішну посадку багаторазової ракети-носія New Shepard. 

  Під час тестування, що відбувалося в штаті Техас, ракета New Shepard (названа на честь першого американського космонавта Алана Шепарда) піднялася на висоту 329839 футів (100,5 км), що офіційно вважається межею космосу. Повторно двигуни включилися, коли ракета знизилася до висоти 1,5 км, швидкість руху ракети при посадці склала 7 км на годину. Пілотований космічний корабель (без екіпажу) від'єднався на висоті в 6 км і приземлився окремо за допомогою парашутів, пише N+1.

  Видання зазначає, що попри подібне досягнення, New Shepard досі перебуває в стадії тестування і під час згаданих випробувань долетіла до космосу лише формально, тоді як ракета-носій Falcon 9 компанії SpaceX (її засновник Ілон Маск є найбільш відомим популяризатором ідеї посадки ракети для повторного використання) використовується, приміром, для доставки вантажів на Міжнародну космічну станцію.

  Попередній матеріал
  Агресивна заява Путіна після збиття Су-24 обвалила російський фондовий ринок
  Наступний матеріал
  Першим заступником голови Нацполіції призначили "недолюстрованого" Василя Паскала